Kreska wykonana jedynie na górnej bądź i na górnej, i dolnej powiece, bardzo wyraziście podkreśla oko. Choć nie każda z nas może sobie pozwolić, aby była ona bardzo ciemna (wszystko bowiem zależy od naturalnego kształtu oka), to różnorodność kolorów i kosmetyków daje szansę, aby każda z pań znalazła taki, który pozwoli jej na ten modny makijaż.

Cienie do powiek

Zastosowanie cieni do powiek do narysowania kreski daje bardzo miękki, naturalny efekt. Ale potrzeba do tego bardzo cienkiego, najlepiej skośnego pędzelka. Trudność może być taka, że kreska narysowana zbyt jasnym cieniem lub takim, który nie ma odpowiednio intensywnego pigmentu, może być mało widoczna. Warto jednak spróbować, ponieważ efekt jest naprawdę uroczy i bardzo stosowny dla młodych dziewcząt oraz pań, które lubią delikatny makijaż.

Dodatkowo, używając ciemniejszego cienia, możemy uzyskać wyrazistą kreskę w kolorach, których nie znajdziemy wśród kredek do powiek. Stopień intensywności kreski zależy od aplikacji, a delikatne rozcieranie jest prostsze niż w przypadku rozcierania kreski narysowanej kredką do powiek.

Eyeliner

Pod tym hasłem kryje się wiele możliwości. Może to być eyeliner w pędzelku (najtrudniejszy do aplikacji dla niewprawionej ręki), eyeliner we flamastrze (najprostszy w obsłudze, ale mniej trwały) oraz eyeliner w żelu (żel ukryty w słoiczku, który aplikuje się dołączonym pędzelkiem, jak np. Gel Liner Maybelline). Ten ostatni, ze względu na żelową konsystencję ma największe szanse na bycie kosmetykiem trwałym, niemal wodoodpornym i jest najbardziej polecany dla pań, które nie mają jeszcze dużej wprawy w makijażu oczu.

Kredka
Daje zupełnie inny efekt niż eyeliner. Oko nie będzie tak starannie wyrysowane i wyraziste, kreski wykonane kredką są raczej delikatnie roztarte. Kredką również trudniej wykonać idealny „ogonek” kreski.

To, którą technikę rysowania kreski wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od naszych upodobań. Warto wypróbować każdej z technik i zdecydować, która jest idealna dla nas i dla naszej budowy oka. I zawsze lepiej trzymać się techniki, którą opanowałyśmy, niż upierać się przy czymś co nam kompletnie nie wychodzi.