Lepiej zapobiegać niż leczyć. To hasło jest bliskie nie tylko przedstawicielom środowiska medycznego. Jego zwolenniczkami jest coraz więcej pań, które poprzez odpowiedni dobór kosmetyków chcą dłużej cieszyć się cerą pozbawioną zmarszczek.

To już nie przelewki. Po trzydziestym roku życia twoja skóra zaczyna się starzeć. Możesz zauważyć pierwsze delikatne zmarszczki w okolicach oczu, czoła i ust. To właśnie teraz zaczynasz prawdziwą walkę o kondycję swojej skóry. To czas, w którym powinnaś skupić się na wyborze odpowiednich kosmetyków. Ich regularne stosowanie sprawi, że będziesz mogła dłużej cieszyć się cerą pozbawioną zmarszczek. Pamiętaj, aby wybrać osobny krem do pielęgnacji na dzień i osobny do stosowania na noc.

Jaka cera, taki krem

Krem przeciwzmarszczkowy możesz dobrać do rodzaju cery. Jeśli masz suchą skórę, zadbaj, żeby w kremie obecne były składniki nawilżające. Może to być np. gliceryna, witamina E, olejek jojoba, albo migdałowy. Ostatnio bardzo popularne są kremy na bazie mocno nawilżającego i regenerującego olejku arganowego. W przypadku cery tłustej w kremie powinny znajdować się składniki, które sprawią, że skóra będzie matowa. Przykładem może być ekstrakt z zielonej herbaty. Istotne jest również to, aby taki preparat nie zatykał porów, musi więc on być stosunkowo lekki.

Jeden dla wszystkich

Możesz też wybrać krem przeciwzmarszczkowy Garnier nadający się do wszystkich rodzajów skóry. Krem na noc dla pań, które przekroczyły „trzydziestkę”, zawiera m.in. ekstrakt z winogron i witaminę E. Połączenie tych składników odpowiada nie tylko za optymalne nawilżenie skóry, lecz także sprzyja jej regeneracji.

Skuteczny kosmetyk przeciwzmarszczkowy powinien również zawierać antyoksydanty, np. koenzym Q10. Eksperci polecają produkty oparte właśnie na koenzymie Q10, gdyż opóźnia on procesy starzenia. Ważne jest, aby w na liście składników znalazła się także substancja, która wiąże wodę. Może to być np. kwas hialuronowy albo kolagen. Jeśli dodatkowo twoja twarz jest matowa i pozbawiona blasku, wybierz krem przeciwzmarszczkowy zawierający witaminę C, która rozjaśni skórę i doda jej blasku.

Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie serum, czyli kosmetyku o bardzo wysokim stężeniu substancji aktywnych. Serum powinno się nakładać na oczyszczoną twarz – ma ono stanowić swoistego rodzaju bazę pod krem.