Najnowsze Seks

Mity na temat płodności

seks-oralny

Istnieje wiele mitów na temat płodności. W internecie możemy znaleźć przeróżne opinie panujące wśród społeczeństwa. Od bardzo abstrakcyjnych jak skakanie na trampolinie poprawiające płodność, po picie syropu na kaszel, czy piwa. O to lista najpopularniejszych mitów.

 

Mity na temat płodności – pozycja!

Jest to najczęstszy mit panujący w społeczeństwie. Odpowiednia pozycja wcale nie zwiększa szansy na zajście w ciążę. Często za taką uważa się pozycje misjonarską, gdzie warto  dodatkowo podłożyć poduszkę pod pośladki. Jest to jednak nieprawdą. To,  w jakiej pozycji kochasz się ze swoim partnerem, jest nieistotne dla uzyskania lepszej płodności. Najważniejsze jest, abyście robili to w sposób wygodny dla was, i, co najważniejsze,  z uczuciem.

Niektórzy wspominają także, aby kobieta po stosunku poleżała chwilę w łóżku, aby plemniki dotarły do komórki jajowej. Jest to jednak również nieprawda. Sperma dociera do miejsca swojego przeznaczenia bardzo szybko, więc czy kobieta będzie odpoczywała, czy podniesie się od razu to nie ma większego znaczenia.

Kobiety uważają także, że pomocne w zachodzeniu w ciążę jest stanie na głowie czy leżenie z podniesionymi do góry nogami po stosunku. Sądzą, że w ten sposób plemniki przemieszczają się szybciej do jajowodów.  Niestety, nie ma to żadnego wpływu na zwiększanie płodności. Najlepiej jeśli po stosunku będziesz z niego zadowolona.

mity-na-temat-seksu

Po drugie, częsty seks!

Kolejnym mitem, który powtarza się bardzo często jest ilość odbytych stosunków. Nie wystarczy, że będziecie się często kochać. To nie ma znaczenia przy zwiększaniu płodności. Trafność zajścia w ciążę jest uwarunkowana raczej terminem owulacji i dni płodnych. Możecie niestety ominąć kluczowe dni i szansa na dziecko będzie nikła. Kochajcie się tak często, jak macie na to ochotę, ale uwzględniajcie terminy owulacji. Czasem wystarczy tylko jeden stosunek w odpowiedni dzień.

Po trzecie, 14 dni po okresie!

Jest bardzo niewielka szansa, że twój cykl ma dokładnie 28 dni, a okres między owulacją a kolejną miesiączka wynosi 14 dni. Organizm kobiety jest nieustannie poddawany różnym czynnikom zewnętrznym, które mają wpływ na miesiączkowanie. Dlatego długość cykli ciągle się zmienia. Nieprawdą  jest, że największą płodność uzyskujemy w 14 dniu po okresie, bo bardzo trudno określić ten dzień.

Po czwarte, nieregularne miesiączki!

Bardzo powszechny mit. Nieregularne cykle nie są jednak przeszkodą w zajściu w ciążę. Trudniej kobietom z tą przypadłością  jest ustalić dni płodne, ale istnieje wiele metod pozwalających na unormowanie okresu i ustalenie potrzebnych danych.  Warto także sprawdzić ilość wytwarzanych hormonów lub udać się do specjalisty, aby ustalić źródło problemu.

Po piąte, syrop na kaszel!

Jeden z najbardziej absurdalnych mitów na jaki natraficie w internecie. Po pierwsze wypicie dużych ilości syropu wpływa niekorzystnie na organizm oraz może powodować zaburzenia umysłowe. Nieprawdą jest, że lek może wpływać na śluz w pochwie i zwiększać dzięki temu płodność.

 

Po szóste, seks analny i oralny!

Często można się spotkać z tym, że pary w dni płodne uprawiają tylko seks analny, czy oralny. Niestety istnieje możliwość, że zarówno w jednym jak i drugim przypadku dojdzie do zapłodnienia. Przy seksie analnym sperma może po prostu wpłynąć do pochwy z odbytu. Istnieje także ryzyko zainfekowania się bakteriami z odbytu, które doprowadzą do infekcji dróg moczowych. Dlatego warto stosować prezerwatywy. Przy seksie oralnym również jest ryzyko. Przy zabawach ustami musimy pamiętać, że plemniki mogą się przenosić i należy uważać na kolejność pieszczot. Jeśli nie chcecie aby doszło do zapłodnienia najpierw niech to mężczyzna się wykaże, a następna będzie kobieta. Wówczas przy wytrysku kobieta nie przeniesie do ust mężczyzny plemników, które przy seksie oralnym mogą przedostać się do pochwy.

Po siódme, wiek!

Ostatnim z mitów, ale równie częstym jest wiek. W społeczeństwie panuje przekonanie, że kobiety po trzydziestce mają małe szanse na zajście w ciążę i z każdym kolejnym rokiem te szanse się zmniejszają. Prawdą jest, że po mniej więcej 35. roku życia płodność maleje. Jednak w dzisiejszym świecie wiele kobiet decyduje się na urodzenia dziecka dopiero po trzydziestce. Spowodowane jest to zmianą tryby życia oraz wydłużającym się okresem płodności,  jak informują nas lekarze.

 

Karolina Standio

Komentarze (2)

eve

8 lat temu

moze to smieszne ale dobrze ze fachowy tekst rozwial watpliwosci co niektorych

pati25

9 lat temu

Śmieszny artykuł.Niektórzy to mają dziwne pomysły na płodność.Jak chociażby skakanie na trampolinie poprawiające płodność, po picie syropu na kaszel, czy piwa.Na szczęście to mity

Zostaw komentarz