Fitness Najnowsze

Korzyści dla zdrowia z uprawiania aqua aerobiku

aqua-aerobik

Woda jest naszym sprzymierzeńcem. Umożliwia aktywność fizyczną, która pozytywnie wpływa na organizm. Poznajmy bliżej korzyści dla zdrowia z uprawiania aqua aerobiku.

Basen kojarzy nam się z pływaniem, licznymi zjeżdżalniami i innymi atrakcjami. W takim miejscu możemy także trochę poćwiczyć, a wszystko za sprawą aqua aerobiku.

Aqua aerobik

Aqua aerobik to rodzaj ćwiczeń, wykonywanych w wodzie. Ta forma aerobiku jest bardzo popularna na wszelkich turnusach rehabilitacyjnych, w ośrodkach spa czy sanatoriach. Dzięki oporowi wody, wykonywane ćwiczenia są bardziej skuteczne, ponieważ wymagają od nas wysiłku fizycznego. Wodna gimnastyka zapewnia nie tylko zdrowie ale także piękną figurę i dobrą kondycję. W wodzie nie odczuwa się tak dużego zmęczenia jak na siłowni, mimo zwiększonej pracy mięśni. W takim środowisku ćwiczy się także o wiele przyjemniej. Aqua aerobik jest skierowany dla wszystkich, nawet osób nie umiejących pływać. Jest bezpieczny zarówno dla kobiet w ciąży, dzieci czy osób po przebytych operacjach.

Korzyści dla zdrowia z uprawiania aqua aerobiku

Forma wodnego aerobiku niesie wiele korzyści dla naszego zdrowia. Ćwiczenia wpływają na poprawę kondycji całego ciała, modelując sylwetkę. Wzmacniają i uelastyczniają mięśnie, w szczególności brzucha i pośladków. Poprawiają krążenie i pracę układu oddechowego. Pomagają zwalczyć niechciany cellulit, działając jak skuteczny masaż. Likwidują napięcie i stres, dostarczając mnóstwo pozytywnej energii i radości. Ćwiczenia aqua aerobiku zaleca się osobom z problemami kręgosłupa czy osteoporozą oraz wszystkim, którzy pragną zrzucić zbędne kilogramy.

Ćwiczenia w wodzie

aerobik

Ćwiczenia aqua aerobiku nie są skomplikowane i nie wymagają mnóstwa sprzętu, który znajduje się w siłowniach. Zajęcia odbywają się z muzyką w tle, która nadaje ćwiczeniom odpowiedni rytm. Używa się do nich sprzętu wypornościowego, wykonanego zazwyczaj z lekkiej pianki. Aqua aerobik jest bezpieczną formą aktywności fizycznej. Wystarczy strój kąpielowy, czepek, klapki, ręcznik i dobry humor, aby dostarczyć organizmowi zdrowia. Wodny aerobik jest prowadzony przez instruktora. Wiele basenów oferuje tego typu usługi sportowe.

Dbając o zdrowie i piękny wygląd ciała warto spróbować aqua aerobiku. Te skuteczne ćwiczenia w wodzie dostarczą nam wiele korzyści. Zajęcia sprawią, że nie będziemy chcieli opuścić basenu, poprawiając nie tylko sylwetkę ale także samopoczucie.

Komentarze (3)

barburka

7 lat temu

Chodzę od pół roku, i rzeczywiście jest super, ale pod warunkiem, że jest intensywny. Wcześniej chodziłam na taki „normalny”, fakt, że niezbyt regularnie, ale efektów nie widziałam. A teraz jest mnie o 6 kilo mniej, jestem dużo sprawniejsza, i mam ogólnie lepsze samopoczucie.

pati25

8 lat temu

Dużo pozytywnego działania ma aqua aerobik.To pocieszające.Zatem warto zacząć go uprawiać

eve

8 lat temu

to jest cos co mi bardzo podoba, ten aqua aerobic i szukam w moim miescie miejsca gdzie on jest po przystepnej w miare cenie ,same jak widac korzysci z tego

Zostaw komentarz