Mikrodermabrazja polega na mechanicznym złuszczaniu wszystkich warstw naskórka. To idealny zabieg kosmetyczny dla osób z różnego rodzaju problemami skórnymi, łagodny i bezpieczny dla cery.

Co to jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja, inaczej mikropeeling, jest zabiegiem kosmetycznym polegającym na usunięciu kilku warstw naskórka dzięki specjalnemu urządzeniu, wykorzystującemu strumień mikrokryształków. Zabieg jest bezbolesny i może być stosowany nawet do cery wrażliwej, z różnego rodzaju problemami. Nie wymaga także ograniczenia aktywności ani długiej regeneracji naskórka.

Dla kogo mikrodermabrazja?

Zabieg jest przeznaczony dla osób, które chcą dogłębnie i dokładnie oczyścić skórę i pozbyć się różnorodnych niedoskonałości. Mikrodermabrazja doskonale radzi sobie z trądzikiem i zaskórnikami, płytkimi bliznami (np. potrądzikowymi), rozszerzonymi porami, przebarwieniami, rozstępami, cellulitem, starzejącą się skórą i zmarszczkami. Zabieg można wielokrotnie powtarzać bez obawy o uszkodzenie skóry.

Jak działa mikrodermabrazja?

Do mikrodermabrazji używa się specjalnego urządzenia o diamentowej głowicy, która ściera stary naskórek, jednocześnie pobudzając komórki do szybkiej regeneracji oraz większej produkcji kolagenu i elastyny. Dodatkowo mikropeeling przyspiesza krążenie krwi i polepsza działanie zastosowanych kosmetyków (najczęściej odżywczych i nawilżających). Głębokość usuwanej warstwy skóry jest ściśle kontrolowana, dlatego nie ma tu mowy o głębokich ranach.