Uroda

Medycyna estetyczna szansą na poprawę jakości życia

Medycyna estetyczna szansą na poprawę jakości życia

Choć medycyna estetyczna kojarzy nam się głównie z poprawą wyglądu naszej twarzy, to istnieje wiele innych zabiegów, dzięki którym będziemy mogli pozbyć się wszelkich – w naszym mniemaniu – defektów ciała. Nieestetyczne uzębienie, łysienie czy bardzo widoczne blizny, to problemy, które dotyczą wielu osób. A co gorsza, są powodem niskiej samooceny, złego samopoczucia, a czasem krytyki ze strony innych ludzi. Na szczęście w dzisiejszych czasach można sobie z tym poradzić.

Pozbądź się złych wspomnień

Blizny – ślady, które przypominają nam o jakimś wydarzeniu w życiu, nie zawsze jednak ściśle związanym z radością. I choć można z nimi żyć, to wiele osób chce po prostu wymazać z pamięci złe wspomnienia, pozbywając się ich. Jednak ważny jest nie tylko aspekt psychiczny, ale także zdrowotny i estetyczny. Zwykle wszelkiego rodzaju kremy, maści i żele wspomagają proces gojenia rany, ale nie rozwiązują problemu brzydkich śladów. Jeśli zależy nam na znacznej korekcie blizn, warto skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej.

Efektywny sposób na blizny oraz regenerację skóry

Metoda usuwania blizn z wykorzystaniem medycyny estetycznej polega na wstrzyknięciu preparatu cienką igłą podskórnie lub śródskórnie. Czas trwania zabiegu jest nie dłuższy niż 15 minut i praktycznie w ogóle nie boli. Można go stosować również na zmarszczki. Na końcowy efekt zabiegu trzeba poczekać kilkanaście dni. Kolejnym, bardzo popularnym zabiegiem jest mezoterapia igłowa. Ta niewymagająca ingerencji chirurgicznej metoda pozwala na odnowienie skóry, dając jej piękny i zdrowy wygląd. Co ważne, efekty są widoczne niemalże natychmiastowo. W zależności od zastosowanej substancji, mezoterapia działa m.in. przeciwzmarszczkowo, regeneracyjnie i rozjaśniająco – w klinice medycyny estetycznej w Łodzi – http://neobeauty.pl/.

Stomatologia estetyczna – piękny uśmiech na wyciągnięcie ręki

Zęby są wizytówką każdego człowieka, dlatego powinny być zdrowe i śnieżnobiałe. Ponadto mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz pewność siebie. Choć wiele osób stara się systematycznie i prawidłowo szczotkować zęby, to jednak nie jest to wystarczające do utrzymania ich w nienagannym stanie. Osoby, które chcą poprawić swoje uzębienie mogą skorzystać z zabiegów stomatologii estetycznej Neo Dentica w Łodzi – https://www.neodentica.pl/.

Zabiegi poprawiające jakość uzębienia

Wiele osób jest niezadowolonych ze swojego naturalnego lub z czasem nabytego koloru zębów. Palenie tytoniu, picie kawy, czerwonego wina czy spożywanie niektórych pokarmów sprawia, że nasze zęby żółkną. Jak sobie możemy z tym poradzić? Najprostszym, a zarazem najpopularniejszym sposobem jest wybielanie zębów u stomatologa. Świetne efekty uzyskamy zarówno przy pomocy lampy, jak i nakładek. Korzystając z lampy lekarz naświetla posmarowane wcześniej żelem zęby. Przy tej drugiej metodzie stomatolog musi zrobić wycisk naszych zębów tak, aby nakładki były idealnie dopasowane, a żel wybielający nie podrażniał naszych dziąseł. Jeśli natomiast chcemy pozbyć się drobnych przebarwień lub też uzupełnić braki w uzębieniu, to warto zainteresować się zabiegami z działu protetyki. Utracony ząb możemy zastąpić implantem, a inne, drobniejsze defekty skorygować licówkami.

Komentarze (5)

jadźka

1 rok temu

Ja też muszę zadbać o swoje zęby:)

lady in red

1 rok temu

Zastanawiam się nad licówkami, mogłyby znacznie poprawić wygląd mojego uzębienia:)

Marcia

1 rok temu

Mnie także przydałoby się wybielanie ząbków.

milita

1 rok temu

Dobrze, że mamy teraz do dyspozycji tyle zabiegów poprawiających urodę:)

madryciara

1 rok temu

Ja muszę sobie zrobić kiedyś licówki:)

Zostaw komentarz