Psychologia

Dlaczego nie umiesz się zakochać?

Dlaczego nie umiesz się zakochać

Chciałabyś się zakochać, nawet spotykasz się z mężczyznami. Wychodzisz z nimi na randki, ale nie masz ochoty na nic więcej. Po prostu wewnętrzny głos mówi ci, że to nie to. Dlaczego nie umiesz się zakochać?

Wciąż kochasz eks

Prawda jest taka, że większość z nas nie umie się zakochać, bo wciąż kocha faceta z przeszłości. Nieważne, czy był to twój były chłopak, czy facet, z którym się jedynie spotykałaś i miałaś nadzieję na coś więcej, to uczucie może być bardzo silne. Zwłaszcza gdy ten mężczyzna nie zrobił nic złego, co by go ewidentnie dyskwalifikowało. Poza strachem przed zaangażowaniem nie miał większych wad. Bardzo lubiłaś z nim spędzać czas, ceniłaś jego kreatywność, spontaniczność, poczucie humoru, uwielbiałaś jego szczery uśmiech, dobry charakter, inteligencję, opiekuńczość i odpowiedzialność. On często mówił ci komplementy, przy nim czułaś się najpiękniejszą i najbardziej kochaną kobietą na świecie. On zabierał cię na romantyczne randki, seks z nim były czuły, całował cię bardzo namiętnie i tak rozkosznie pachniał, że uwielbiałaś się w niego wtulać. On był taki czuły… No właśnie, on był twoim ideałem, więc każdemu następnemu facetowi ciężko będzie do niego dorównać. On potrafił się dla ciebie poświęcić, nie palić przy tobie, nie pić kawy, a inni faceci tacy nie są i to już zgrzyta ci na starcie.

Sparzyłaś się na relacji z eks

On cię zwodził. Robił wszystko, że poczułaś się kochana, zabierał cię na romantyczne randki, był taki niewinny, a dopiero z czasem stał się namiętny. Byłaś przekonana, że skoro najpierw chciał cię lepiej poznać i nie wpychał rąk do twoich majtek, to miał poważne zamiary. Zwłaszcza że seks z nim był nieziemski i taki czuły, a po wszystkim mocno cię przytulił.  Skoro on cię tak oszukał, a ty dałaś się na to nabrać, to teraz nie potrafisz zaufać żadnemu facetowi, zwłaszcza że wielu z nich gada o eks, seksie, za bardzo chce się przytulać już na początku znajomości. Gdy facet mówi, że chce stabilizacji i związku, odczuwasz niepokój, bo on też tak mówił na samym początku i zamydlił ci oczy.  Teraz nie chcesz się na to dać nabrać.

To nie są odpowiedni faceci

Może zwyczajnie ci w nich coś nie pasuje. Jeden nie pachnie, jak trzeba. Drugi, nie pasuje ci z twarzy i nie budzi pociągu fizycznego. Trzeci zaś wydaje się być dla ciebie zbyt imprezowy i lekkomyślny. Czasem też upodobania drugiej strony – domatorstwo lub ciągłe zwiedzanie mogą być uciążliwe.  Jeśli coś ci w nim nie odpowiada – zapach, wygląd, hobby, styl wypowiedzi, to go sobie daruj.

Oni nie dostarczają ci emocji

Oni wszyscy nie umieją ci dostarczyć emocji. Albo przynudzają rozmową, albo biorą się za obmacywanie. Jedno i drugie jest niewskazane. Nie potrafią stopniowo budować znajomości tak, abyś mogła im zaufać i lepiej ich poznać. Jeśli on od razu mówi, że rozstał się z eks ze względu na mechaniczny seks, to odziera wasze spotkania z całej magii. Zaczynasz się bać, że nie ma w nim romantyzmu i dobrych intencji, jest tylko chęć jak najszybszego zaliczenia kolejnej naiwnej panienki.

Za bardzo chcesz kogoś poznać

Czasem tak jest, że kobieta czuje się samotna i za wszelką cenę chce kogoś sobie znaleźć. Najlepiej w miesiąc lub w pół roku, to zawsze kończy się katastrofą, bo miłość nie przychodzi na zawołanie. Czasem bardzo ciężko ją znaleźć. Lepiej skupić się na swojej pracy, co może zaowocować premią i wychodzeniu ze znajomymi na miasto, co sprzyja poznawaniu nowych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *