Uroda

Medycyna estetyczna – podaruj sobie piękno!

Fotografia dostarczona przez partnera

Sky Clinic to profesjonalna placówka medyczna świadcząca najwyższej klasy usługi z zakresu medycyny estetycznej, trychologii, przeszczepiania mieszków włosowych. Naszą ekipę tworzą najlepsi lekarze i kosmetolodzy, którzy doświadczenie zawodowe zdobywali latami i nadal podnoszą swoje kwalifikacje. Terapie dobierane są indywidualnie dla każdego Pacjenta w oparciu o jego oczekiwania, wyniki badań i realne szanse powodzenia zabiegu. Zależy nam na Państwa opinii, gdyż stanowi ona miernik jakości wykonywanych przez nas usług. Jesteśmy mistrzami w kategorii transplantacji włosa, co najprawdopodobniej wynika z ponadprzeciętnych umiejętności naszych ekspertów oraz z posiadania najnowszej generacji robota ARTAS 9X, który skrupulatnie i bardzo precyzyjnie dokonuje biopsji mieszków włosowych, a następnie je implantuje w wybrane miejsce. Naszą klinikę znajdą Państwo w Warszawie i we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy!

Medycyna estetyczna – dla kogo?

Medycyna estetyczna nie jest współcześnie zarezerwowana wyłącznie dla Pań, ani tym bardziej wyłącznie dla osób u których, zauważalne są już pierwsze oznaki starzenia. Współczesne pojęcie medycyny estetycznej odnosi się do poprawy wyglądu, modelowania sylwetki, eliminowania defektów skórnych i wcale nie tylko z uwagi na nieestetyczny wygląd, ale i ze względów zdrowotnych. Najnowsze technologie z pogranicza medycyny estetycznej i kosmetologii niosą szereg innowacyjnych rozwiązań o których do niedawna jeszcze nikomu się nie śniło! Wśród naszych Klientów przeważają kobiety, ale wśród nich znaczącą grupę stanowią Panie po 20 r.ż, które pragną maksymalnie zadbać o swoje ciało, wyeliminować trądzik, blizny, zapobiec tworzeniu cellulitu czy wymodelować sylwetkę z uwagi na zbliżający się sezon bikini. Wykonujemy również modelowanie zewnętrznych narządów płciowych kobiet.  Wśród dostępnych w naszej ofercie zabiegów znajdują się również te mało popularne. Na szczególną uwagę zasługują zabiegi takie jak:

 • HIFU – technologia ultradźwiękowych fal o wysokim natężeniu. Zabieg umożliwia zarówno wykonanie liftingu twarzy, jak i rozbicie komórek tłuszczowych. Fragment pola poddawanego działaniu ultradźwięków poddawany jest kontrolowanej destrukcji komórek. Termiczny efekt powodowany jest przez absorpcję ultradźwięków przez komórki. Kumulująca się energia powoduje podgrzanie, a to z kolei inicjuje koagulację – zbrylanie komórek. Efekt mechaniczny powodowany jest wzrostem wewnątrzkomórkowego ciśnienia, które doszczętnie niszczy tkankowe jednostki. Metoda HIFU działa tylko wewnątrz komórek skóry. Zabieg jest oczywiście wykonany pod pieczą specjalisty, który dobrze wie co robi! Silna stymulacja komórek (zarówno termiczna, jak i mechaniczna) powoduje ich ruch i stymulację do produkcji kolagenu – bardzo ważnego z punktu widzenia struktury komórkowej białka. Dzięki podgrzaniu komórek włókna kolagenowe ulegają skróceniu, co daje efekt w postaci zagęszczenia skóry i wyeliminowania zmarszczek. Zabieg wyraźnie eliminuje wiotczenie skóry i zapewnia ochronę tkankową podczas odchudzania.
 • GENEO stanowi przełom medycyny estetycznej. Zabieg działa wielopłaszczyznowo ponieważ dogłębnie oczyszcza skórę, złuszcza zrogowaciały naskórek, absorbuje związki odpowiedzialne za regenerację, rewitalizację, nawilżenie i odmłodzenie. Efekty widoczne są od razu.
 • LIPOLIFE stanowi zabieg laserowej liposukcji. Dzięki niemu możliwe jest pozbycie się tłuszczu z okolic brzucha, ud, pośladków czy bioder. Stosując tą metodę możliwe jest jednak, przeszczepienie pobranego tłuszczu w inne okolice. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zaaplikować własne komórki tłuszczowe do policzków czy piersi. Zabieg jest mało inwazyjny z uwagi na obecność w ludzkim tłuszczu komórek macierzystych, które dodatnio wpływają na procesy regeneracji skóry.
 • STORZ MEDICAL to wysokiej jakości sprzęt umożliwiający walkę ze zbędnymi kilogramami i cellulitem. Działanie sprzętu oparte jest na falach akustycznych. Nowoczesna technologia umożliwia pozbycie się aż 5 cm zbędnego balastu, podczas gdy inne sprzęty bazujące na podobnych technologiach jednorazowo usuwają max. 1 cm tkanki. Przy pomocy STORZ MEDICAL następuje rozluźnienie tkanki tłuszczowej, a usprawnienie mikrokrążenia komórkowego ułatwia usuwanie złogów. Terapia uchodzi w świecie medycyny estetycznej za jedną z najbardziej skutecznych.
 • Mezoterapia mikroigłowa przy użyciu urządzenia DERMAPEN – technologia jest niechirurgicznym zabiegiem odnowy skóry. Mezoterapia mikroigłowa opiera się na nakłuwaniu skóry w punktach wybranych przez lekarza medycyny estetycznej za pomocą stworzonego specjalnie do tego celu przyrządu zwanego dermapenem. Przykładanie końcówki urządzenia do odpowiednich fragmentów skóry powoduje powstawanie mikrouszkodzeń w głęboko położonej warstwie skóry właściwej. Destrukcja komórkowa stymuluje procesy proliferacyjne komórek oraz aktywuje mechanizmy regeneracyjne. Fibroblasty (komórki skóry) poczynają produkować włókna kolagenowe i elastynowe stanowiące o jakości komórek. Na twarz nakładana jest mikstura odżywczo-kojąca, którą uszkodzone komórki chłoną niczym gąbka.

Medycyna estetyczna realizowana w naszych gabinetach zlokalizowanych w Warszawie i we Wrocławiu służy w kilku celach:

 • upiększa – modelujemy twarz, stosujemy wolumetrię, eliminujemy pękające naczynka, dogłębnie oczyszczamy skórę
 • odmładza – usuwamy zmarszczki, „kurze łapki”, stymulujemy skórę do produkcji kolagenu
 • koryguje – usuwamy blizny, modelujemy sylwetkę oraz damskie zewnętrzne narządy płciowe
 • regeneruje – dokładamy wszelakich starań, by zmotywować komórki skóry do produkcji kolagenowych włókien
 • leczy – usuwamy przebarwienia, rumień, trądzik (również trądzik różowaty), stymulujemy mikrokrążenie, zamykamy naczynia krwionośne
 • poprawia wygląd sylwetki – stosujemy zabiegi liposukcji oraz rzeźbimy mięśnie brzucha metodą bez treningu i diety
 • przeszczepiamy mieszki włosowe, pomagamy odzyskać pewność siebie i atrakcyjny wygląd

Sky Clinic – klinika przodująca w leczeniu łysienia

Robot Artas 9X jest prawdziwą „perełką” naszej kliniki. Umożliwia nam skuteczne niesienie pomocy tysiącom Polaków zmagających się z łysieniem. Łysienie androgenowe jest najczęściej występującą w populacji chorobą prowadzącą do utraty owłosienia. Wbrew pozorom dotyka nie tylko mężczyzn, ale i kobiety. Sprawcą efektu łysienia jest metabolit testosteronu – DHT (dihydrotestosteron), który nadmiernie próbuje stymulować do wzrostu mieszki włosowe okolic czoła i skroni. Łysienie może być również spowodowane chorobami zapalnymi, obecnością patogenów na skórze głowy, chemioterapią, mechanicznymi urazami. Bezwzględnie staramy się pomóc każdemu. Zabieg przeprowadzany jest przez najnowszej generacji robot, który dzięki płynnym ruchom i wysokiej efektywności przeprowadza zabieg w niesamowicie szybkim tempie! Po ok. 4-8h jest już po wszystkim. Zabieg odbywa się w znieczuleniu i jest mało inwazyjny. Nad działalnością robota działa nasza wysoce wyspecjalizowana kadra, która nie pozwoli na zaistnienie jakichkolwiek niepożądanych działań ze strony maszyny. Każdy Pacjent nim przystąpi do zabiegu musi odbyć lekarską konsultację i zostać skierowany na specjalistyczne badania. Okres rekonwalescencji pozabiegowej trwa ok 5 dni, chociaż w znacznym stopniu jest to kwestia indywidualna. Pierwsze efekty pokazują się po ok. 5-12 miesiącach od momentu wykonania zabiegu. Pacjent przez cały okres oczekiwania na rezultat poddany jest opiece lekarskiej. Specjalista medycyny estetycznej dokonuje uważnych oględzin skóry głowy i sprawdza czy głowa goi się prawidłowo. Konsultacje lekarskie po zabiegu średnio odbywają się co 3 miesiące i nie należy ich bagatelizować.

Artas 9X pobiera mieszki włosowe z płata potylicznego, ponieważ na tym obszarze mieszki włosowe są niewrażliwe na działanie DHT, a zatem ryzyko odrzucenia przeszczepu jest minimalizowane. Co ważne, nie każdy pacjent kwalifikuje się do zabiegu. Działania przeprowadzamy wyłącznie wtedy, gdy faktycznie istnieje szansa powodzenia zabiegu, a ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych jest znikome. Korzystamy z nowoczesnego systemu wizualizacji, a więc możliwe jest zobaczenie na ekranie 3D swojej przyszłej fryzury.

W Sky Clinic dokonujemy także przeszczepów brody, również przy użyciu robota ARTAS 9X. Do zabiegu kwalifikują się panowie z przerzedzonym owłosieniem, po chemioterapii i mechanicznych urazach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *