olejek do masażu erotycznego

Nawet najlepiej dobrane pary skarżą się czasem na rutynę w sypialni. Na szczęście można ją łatwo przegnać, wprowadzając pewne innowacje.  Już dziś włącz masaż erotyczny do swojego miłosnego repertuaru i ciesz się na nowo bliskością partnera.

 

Potraktuj masaż erotyczny jako grę wstępną

Liczne badania pokazują, że dla kobiet dużo ważniejsza od samego stosunku jest odpowiednio rozbudowana gra wstępna.  To właśnie ona wprowadza kobietę w erotyczny nastrój i buduje w niej podniecenie, które sprawia, że seks z partnerem stanowi źródło przyjemności. Zmysłowy dotyk partnera potrafi zdziałać cuda. Ciało pań obfituje w strefy erogenne, które odpowiednio pobudzane mogą doprowadzić kobietę do bram rozkoszy. Mężczyźni często nie zdają sobie sprawy, jak wiele korzyści daje masaż erotyczny. Dzięki niemu lepiej poznają ciało swojej partnerki i jej reakcję na poszczególne pieszczoty. Ponadto masaż erotyczny buduje bliskość w związku, która szczególnie dla kobiet stanowi niezwykle istotny składnik udanego życia seksualnego.

Masaż erotyczny nie tylko pozwala przełamać rutynę w związku i stanowi formę gry wstępnej. To także doskonała alternatywa dla seksu, gdy partnerka ma okres i zbliżenie wiązałoby się ze sporym dyskomfortem dla obojga partnerów.  Masaż erotyczny powinien być zmysłowy, dlatego należy nauczyć się dotykać ciała ukochanej osoby. Zbyt mocny nacisk może zostać odebrany jako nieprzyjemny. Z kolei zbyt delikatny może nie rozgrzać partnerki lub partnera. Co zrobić, aby masaż erotyczny stanowił źródło czystej przyjemności?

olejek do masażu

Zadbaj o zmysłowy nastrój i komfort masowanego

Do masażu erotycznego należy się odpowiednio przygotować. Zwłaszcza dla kobiet odpowiednia atmosfera stanowi klucz do sukcesu. Niemniej nawet, gdy to ty jesteś osobą masującą swojego mężczyznę, bieganie po mieszkaniu w poszukiwaniu ręcznika czy chusteczek higienicznych może zepsuć cały intymny nastrój. Zadbaj o odpowiedni klimat i zaproponuj swojemu partnerowi relaksującą kąpiel z dodatkiem aromatycznego olejku oraz kieliszkiem wina. Niech w tle pobrzmiewa zmysłowa muzyka, którą obydwoje lubicie.

Zadbaj, aby w pomieszczeniu, w którym odbędzie się masaż erotyczny, panowała odpowiednia temperatura. Nie chcesz przecież, aby chłód okazał się zabójcą waszego pożądania. Pamiętaj, że osoba masowana leży nago w bezruchu, przez co nie będzie jej tak ciepło jak tobie.  Warto mieć pod ręką ciepły koc lub gruby ręcznik, którym częściowo okryjesz osobę masowaną na czas zajmowania się innymi częściami ciała.

Niech intymną atmosferę dopełnia przyciemnione światło lub zapalone świece. W przypadku tych ostatnich możesz zdecydować się na wersję aromatyczną, która nada pomieszczeniu przyjemną woń.  Kluczową kwestią jest wygoda. Osoba masowana powinna mieć możliwość położenia się płasko, ty zaś swobodnego poruszania się wokół niej. Nie ma przy tym znaczenia, czy pieścisz partnera na łóżku czy podłodze wyścielonej kocami.

Przewiduj i zadbaj o to, by nic nie popsuło erotycznego nastroju

W związku z tym, iż masaż erotyczny buduje atmosferę podniecenia i pożądania, należy zaopatrzyć się w zapas prezerwatyw i lubrykanty na wypadek, gdybyście jednak nabrali ochoty na seks.  Dobrze mieć pod ręką także nawilżane chusteczki i ręczniki papierowe na wypadek, gdy olejek się rozlał lub masażysta nabrał go zbyt dużo.

masaż erotyczny

Wybierz zmysłowy olejek do masażu

Mogłoby się wydawać, że masaż erotyczny można wykonać za pomocą pierwszej, lepszej oliwki znalezionej w drogerii. W końcu półki aż uginają się pod ciężarem olejków do ciała oraz tych dedykowanych niemowlętom.  Jeśli jednak masaż ma was pobudzić do erotycznych igraszek, dobrze zainwestować w aromatyczny olejek o waszym ulubionym, zmysłowym zapachu. W sklepie Kinky Winky znajdziesz kosmetyki do masażu o korzennej woni, które są idealne na zbliżającą się zimę, oraz produkty o owocowej woni, jak również specyfiki jadalne, które w trakcie pieszczot można scałować ze skóry ukochanej osoby. Pełną ofertę olejków do erotycznego masażu znajdziesz w dziale https://www.kinkywinky.pl/akcesoria-erotyczne/kosmetyki-erotyczne/olejki-do-masazu/

Zanim zdecydujesz się na olejek, musisz pamiętać o…

Decydując się na olejek do masażu, musisz pamiętać o trzech rzeczach. Po pierwsze, kosmetyku nie wylewamy bezpośrednio na ciało ukochanej osoby, tylko wcześniej rozgrzewamy go w dłoniach. Dzięki temu sam masaż będzie zdecydowanie przyjemniejszym przeżyciem. Po drugie, pamiętaj, że substancje oleiste mogą uszkodzić prezerwatywę, dlatego gdy podczas seksu chcecie zabezpieczyć się, stosując kondomy, lepiej wybrać lubrykant wodny lub silikonowy.  Po trzecie, na gładką skórę potrzeba mniej olejków niż na owłosione części ciała. W przypadku tych drugich nie należy oszczędzać na kosmetyku, ponieważ zbyt mała ilość olejku może doprowadzić do nieprzyjemnego ciągnięcia za włoski.

Przed masażem ogrzej swoje dłonie

Niezwykle istotna jest także sama technika masażu. Przede wszystkim nie należy go wykonywać zimnymi dłońmi. Zadbaj więc o to, aby twoje ręce były ciepłe i przyjemne w odbiorze dla masowanej osoby. Możesz je rozgrzać, pocierając o siebie. Jeśli nie jesteś dyplomowanym fizjoterapeutą lub wykwalifikowanym masażystą, skup się na większych partiach mięśni – plecach, pośladkach i udach, gdyż partie znajdujące się blisko kości są bardziej podatne na kontuzje. Możesz masować plecy, ale bez uciskania kręgów, zwłaszcza w części szyjnej, w przeciwnym wypadku możesz niechcący wyrządzić krzywdę ukochanej osobie.  Nie masuj też brzucha, ponieważ żołądek, wątroba itp. to narządy wewnętrzne, których nie chronią kości.

Dozuj napięcie poprzez intensywność dotyku

W trakcie wykonywania masażu używaj całej dłoni, dozuj doznania ukochanej osobie. Rozpocznij od subtelnego głaskania, następnie możesz przejść do intensywniejszej stymulacji, by zakończyć masaż zdecydowanym uciskaniem.  Niektórzy lubią, gdy oklepuje się ich ciało luźnymi palcami lub wykonuje dłońmi ruchy koliste. Choć zdarzają się nawet osoby, którym przyjemność sprawia masaż wykonany zaciśniętą pięścią lub z wykorzystaniem kamieni, staraj się unikać drapania, szczypania i nadmiernego ściskania skóry.  Warto pamiętać, iż kobiety mają aż o 1/5 cieńszą skórę niż mężczyźni, z tego względu są wrażliwsze na dotyk. Niektóre panie lubią delikatny masaż opuszkami palców. Pamiętaj, że nawet subtelnie dotykając ciała partnera, należy robić to w sposób zdecydowany. Ucisk powinien być dostosowany do typu mięśni – większe można dociskać mocniej, a mniejsze delikatniej.

Dokładnie obserwuj reakcję osoby masowanej

Podczas masażu erotycznego należy dokładnie przyglądać się reakcji partnera. Jeśli zaobserwujesz spinanie się i spłycenie oddechu, prawdopodobnie zbyt mocno uciskasz mięśnie.  Natomiast głęboki, spokojny oddech świadczy o relaksie.  Nie najlepiej radzisz sobie z odczytywaniem doznań drugiej osoby? Po prostu zapytaj ją, czy masz zintensyfikować masaż, czy uczynić go delikatniejszym. Pamiętaj, aby nawet w trakcie dokładania kolejnej porcji olejku, drugą dłonią zachować kontakt z ciałem ukochanej osoby.

Alternatywa dla olejku do masażu erotycznego

Więcej informacji nt. masażu erotycznego, w tym o alternatywie dla aromatycznych olejków, znajdziesz w artykule https://www.kinkywinky.pl/blog/poradnik/jak-wykonac-zmyslowy-masaz.html

Tekst sponsorowany przygotowany przez Magdalenę Kukurowską

5 KOMENTARZE

  1. Masaż z użyciem zmysłowych olejków, czemu nie..? 🙂 W ferie, jak dziecko do babci pojedzie 🙂

  2. Dobry olejek to podstawa, ważne, aby w pełni odpowiadał pod względem zapachu naszemu partnerowi.

  3. Muszę nauczyć się wykonywać masaż, aby sprawić przyjemność swojemu mężowi. Olejki z pewnością się przydadzą.

  4. Uwielbiam być masowaną;) Nawet bez użycia olejków. Muszę podesłać ten artykuł mojemu mężowi, może i jego nastroi na małe co nieco;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ