Małe flakony na perfumy
Grafika dostarczona przez partnera

Zazwyczaj na łazienkowej półce mamy co najmniej kilka ulubionych perfum. Duże opakowania, w różnych kształtach, ozdobne – choć ciekawie się prezentują, a nawet podkreślają charakter łazienki, nie należą do zbyt praktycznych. Jeśli zależy nam na tym, aby ulubiony zapach mieć zawsze pod ręką, postawmy małe flakony na perfumy. Jak stworzyć odlewki i dlaczego jeszcze warto na nie postawić?

Flakony na perfumy – małe pojemności na każdą okazję

Niewielkich rozmiarów flakony i butelki na perfumy są bardzo praktyczne, gdy chcemy ulubiony zapach mieć zawsze pod ręką. Są to odlewki przygotowane w odpowiednich warunkach, dlatego korzystając z nich możemy liczyć na oryginalny zapach, o pożądanej trwałości i wciąż tak samo wyczuwalnych nutach.

Taka mała buteleczka do perfum jest również bezproblemowa w transporcie. Sprawdzi się zatem na co dzień – w torebce, nerce czy plecaku, a także na specjalne okazje, bo zmieści się nawet w torebeczce wieczorowej. Co więcej, można ją zabrać do bagażu podręcznego i nie martwić się o to, że wyjście na imprezę podczas wakacyjnego urlopu obejdzie się bez ulubionych perfum.

Butelki na perfumy – sposób na znalezienie nowego zapachu

Dlaczego warto postawić na opakowania i pudełka na perfumy, które są nie tylko estetyczne, lecz również oferują kompaktowe rozmiary?

Odlewki, czyli butelki na perfumy o niewielkich pojemnościach, najczęściej kilku bądź kilkunastu mililitrów, sprawdzą się także wtedy, gdy szukamy nowego zapachu, a zapakowane w pudełka pozostaną zawsze uporządkowane. Sprawdzą się one również wtedy, gdy chcemy zapoznać się z perfumami różnych producentów, sprawdzić, czy spełnią nasze oczekiwania i wpiszą się w zapachowe gusta.

Nabywanie pełnowymiarowych flakonów perfum, szczególnie tych od najbardziej znanych producentów, wiązałoby się ze sporym kosztem. Poza tym, co zrobić z perfumami, które jednak nie przypadły nam do gustu? Odlewki rozwiązują ten problem, bo nie ma ryzyka, że zostajemy z dużym opakowaniem, którego nie chcemy już używać.

Można nabyć nawet kilka odlewek różnych perfum, tych wstępnie wyselekcjonowanych, a następnie sprawdzić je w różnych sytuacjach, na odmienne okazje i uwzględniając poszczególne pory dnia. Dzięki temu przekonamy się, jaka jest ich trwałość, jak prezentują się poszczególne nuty zapachowe, a na koniec wybierzemy ulubiony zapach i pełnowymiarowy flakon.

Pudełka na perfumy – na prezent i dla wygody przechowywania

Jeszcze jeden produkt, który warto wziąć pod uwagę, to estetyczne pudełka na perfumy. Z jednej strony eleganckie i ładnie wykonane opakowania sprawiają, że perfumy można podarować komuś na prezent. Z drugiej zaś takie same pudełka ułatwiają przechowywanie małych flakoników, zabezpieczają je i pozwalają na sprawny transport.