Styl życia

Dwayne Johnson – jak zaczynał karierę aktorską? Od roli Króla Skorpiona!

Dwayne Johnson

JAKOB OWENS ON UNSPLASH

Większość fanów kinematografii postać aktora Dwayne’a Johnsona kojarzy przede wszystkim z jego rolą w “Szybkich i wściekłych”. Jednak początki jego kariery aktorskiej związane są między innymi z inną znaną rolą – rolą Króla Skorpiona z filmów “Mumia powraca” oraz “Król Skorpion”. Przyjrzyj się tym produkcjom i początkom kariery aktora razem z nami!

 

Rola Króla Skorpiona, czyli Mathayusa, która otworzyła drzwi do wielkiej kariery dla aktora Dwayne’a Johnsona, związana jest z filmami “Mumia powraca” oraz “Król Skorpion”. To właśnie w nich zawodowy zapaśnik zagrał jedną ze swoich pierwszych dużych ról i miał okazję poznać na planie inne gwiazdy oraz dać się poznać szerszej publiczności. Zobacz, jak rozwijała się jego kariera począwszy od roli Króla Skorpiona.

Dwayne Johnson, Kelly Hu i Michael Clarke Duncan – czyli obsada “Króla Skorpiona”

Dobry film to przede wszystkim dobry scenariusz i doskonale dobrana obsada aktorska. Trzeba przyznać, że zarówno w przypadku “Mumii”, jak i “Króla Skorpiona”, zadanie to zostało wykonane z należytą starannością. Dwayne Johnson jako tytułowy Król Skorpion próbuje pokonać niegodziwego wodza Memnona (Steven Brand) wraz z czarodziejką Cassandrą, w której rolę wcieliła się olśniewająca Kelly Huhttps://spokeo.pl/kino/osoba/kelly-hu. Ogromną pomocą okazuje się także Balthazar, grany przez Michaela Clarke Duncana, który w pojedynkę pokonuje cały oddział wojska Memnona i zabija Takmeta (Peter Facinelli).

 

Warto wspomnieć, że choć film “Król Skorpion” nagrany został po produkcji “Mumia powraca”, to jednak wydarzenia w nim przedstawione rozgrywają się 5000 lat wcześniej, wyjaśniając tym samym pochodzenie Mathayusa i objęcie przez niego władzy jako legendarny Król Skorpion – https://spokeo.pl/kino/vod/krol-skorpion. Z pewnością warto zatem obejrzeć całą serię filmów: “Mumia”, “Mumia powraca”, “Król Skorpion” oraz “Król Skorpion 3 – odkupienie”, w którym ponownie można oglądać rewelacyjną aktorkę Kelly Hu, ale także zupełnie nowych aktorów w innych ciekawych wcieleniach.

Rozwój kariery Dwayne’a Johnsona po roli Króla Skorpiona

Rola Króla Skorpiona przyniosła aktorowi rozgłos i sprawiła, że jego twarz stała się rozpoznawalna w świecie Hollywood. Szybko okazało się, że wizerunek amerykańskiego wrestlera doskonale pasuje do wielu ról, w których potrzebny jest muskularny wygląd, czarujący uśmiech oraz trzymająca w napięciu gra aktorska. Dzięki temu aktor mógł zagrać także jedne z głównych ról w znanych filmach takich jak:

  • “Góra czarownic”
  • “Podróż na tajemniczą wyspę”
  • “Szybcy i Wściekli”
  • “Infiltrator”
  • “Baywatch. Słoneczny patrol”
  • “Jumanji: Przygoda w dżungli”
  • “Wyprawa do Dżungli”
  • “Czerwona Nota”
  • “Jumanji: Następny poziom”

oraz wiele, wiele innych superprodukcji kinowych, na plakatach których to właśnie twarz Dwayne’a Johnsona znalazła się na pierwszym planie. Aby zobaczyć, jak aktor rozwijał się i udoskonalał swoje umiejętności przez wszystkie te lata, warto cofnąć się właśnie do tych pierwszych filmów z jego udziałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *