Uroda

Kremy przeciwzmarszczkowe – jak dobrać je do potrzeb skóry dojrzałej?

Kremy przeciwzmarszczkowe

Ron Lach z Pexels

Jednymi z pierwszych oznak na skórze, które powiązane są z upływem czasu, są zmarszczki. Następnie pojawia się utrata jędrności i elastyczności cery. Jest to zjawisko, któremu niestety nie możemy zapobiec, jednak możemy skutecznie je spowolnić. W tym celu należy wybrać odpowiedni krem przeciwzmarszczkowy? Jak dopasować go do potrzeb skóry dojrzałej? Podpowiadamy.

Podział zmarszczek a kremy przeciwzmarszczkowe

Rodzaj zmarszczek ma wpływ na to, jakie kremy przeciwzmarszczkowe Kiehl’s powinnyśmy wybierać. W zależności od mechanizmu powstawania możemy je podzielić na zmarszczki mimiczne i grawitacyjne. Pierwsze z nich pojawiają się w wyniku kurczenia się mięśni twarzy, odpowiadających za jej wyraz. Ten rodzaj powstaje najwcześniej, jeśli mamy intensywną mimikę twarzy.

Mogą pojawić się wokół ust, oczu oraz między brwiami. Z kolei zmarszczki grawitacyjne spowodowane są zmniejszeniem ilości kolagenu i elastyny, przez co skóra traci jędrność, elastyczność i jest bardziej podatna na przyciąganie ziemskie. W wyniku utraty sprężystości powstają wspomniane zmarszczki grawitacyjne, które są zdecydowanie głębsze od zmarszczek mimicznych. W celu redukcji zarówno głębokich, jak i płytkich zmian, warto zaopatrzyć się w odpowiedni krem przeciwzmarszczkowy.

Jakich składników powinniśmy szukać w kremie przeciwzmarszczkowym?

Krem przeciwzmarszczkowy powinien zawierać składniki, które wpływają na syntezę kolagenu i elastyny i poprawiają jędrność skóry i owal twarzy. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na retinol, który reguluje różnicowanie komórek, sprzyja ich odnowie i poprawia napięcie skóry. Z kolei peptydy zmniejszają widoczność każdego rodzaju zmarszczek, głębokich oraz płytkich, zarówno pod względem ich długości, głębokości, jak i ich ilości. Dodatkowo poprawiają kontur twarzy poprzez napięcie cery.

Bardzo ważna jest również soja i dziki pochrzyn. Skutecznie przeciwdziałają między innymi obniżeniu jędrności skóry, jej ścieńczeniu i przesuszeniu zaistniałych w wyniku spadku poziomu estrogenów. Nie można zapominać również o witaminie E, która nazywana jest witaminą młodości. Jest także silnym przeciwutleniaczem, który dobrze wnika w skórę i odżywia ją, poprawia miękkość i elastyczność naskórka.

Czym się kierować podczas wyboru kremu przeciwzmarszczkowego?

Ostateczny wybór produktu, jakim może być na przykład krem przeciwzmarszczkowy Super Multi-Corrective Cream Kiehl’s, zależy od kondycji naszej skóry, od ilości oraz intensywności zmarszczek oraz przyczyn ich powstawania. Jeśli zmiany skórne, które pojawiły się na naszej twarzy, są zmarszczkami mimicznymi to powinniśmy skupić się na innych składnikach aktywnych niż przy zmarszczkach związanych z upływającym czasem.

Warto także pamiętać, że na kondycję naszej skóry mają wpływ preparaty nawilżające. Czasem zmarszczki, które pojawiają się na cerze są wynikiem jej przesuszenia. Jeśli odpowiednio wcześnie dostarczymy skórze nawilżenia to jesteśmy w stanie je łatwiej zredukować. Wtedy dobry krem nawilżający spełni również funkcję kremu przeciwzmarszczkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *