Uroda

Przeszczepianie tłuszczu – na czym polega?

Przeszczepianie tłuszczu

Grafika dostarczona przez partnera

Wszyscy chcielibyśmy wyglądać atrakcyjnie możliwie jak najdłużej. Z biegiem lat nasze ciała się jednak starzeją, a w dodatku utrzymanie dobrej formy jest trudniejsze niż wówczas, gdy byliśmy młodsi. Dbanie o urodę nikogo nie dziwi, jest wręcz dowodem na to, że zależy nam na tym, aby dobrze się prezentować. W takiej sytuacji ciekawym rozwiązaniem może być przeszczepianie tłuszczu.

Lipotranfer – co to takiego?

W przypadku tego zabiegu warto poznać pojęcie lipotransferu. Jest ono związane z medycyną estetyczną i polega na poprawianiu swoich niedoskonałości za pomocą przeszczepu tłuszczu. Podczas zabiegu nasza tkanka tłuszczowa zostanie pobrana przez lekarza. Proces ten nazywa się liposukcją strzykawkową.

Nadmieńmy od razu, że przed samym zabiegiem bardzo ważna jest konsultacja ze specjalistą. Musimy powiedzieć mu o naszych problemach, wątpliwościach oraz oczekiwaniach związanych z tym zabiegiem. Warto też posłuchać lekarza i zastanowić się nad jego propozycją. Doświadczony specjalista często może nam doradzić najlepsze rozwiązanie na poprawę naszej urody. Dzięki niemu możemy pozbyć się jakiegoś defektu lub jeszcze lepiej podkreślić swoje atuty.

Lekarz podczas wykonywania zabiegu będzie wykorzystywać profesjonalny sprzęt, który zapewni nam bezpieczeństwo. Na przykład zestaw do przeszczepu tłuszczu od FatForBeauty.

Pamiętajmy, że głównym zadaniem medycyny estetycznej jest niwelowanie dyskomfortu, który odczuwamy z powodu naszego wyglądu. W dzisiejszych czasach możemy wiele rzeczy poprawić za pomocą nieinwazyjnych zabiegów. Dlatego jeśli tylko mamy taką ochotę, to możemy się na takowy zdecydować.

Co możemy zyskać dzięki przeszczepianiu tłuszczu?

Przede wszystkim zyskamy większą akceptację samych siebie. Zasadniczo musimy być świadomi tego, że nikt nie jest idealny. Każdy człowiek ma jakieś wady i defekty. Jeśli więc jest nam w naszym ciele dobrze, to nic komu do tego, to my mamy być szczęśliwi. Natomiast może być i tak, że jakiś element naszego wyglądu nam nie pasuje i jest on źródłem naszych zmartwień. To nam samym przeszkadza to, w jaki sposób się prezentujemy. W takiej sytuacji przeszczep tłuszczu może nam pomóc.

Warto również dodać, że jest to zabieg trwalszy od innych. Jego efekty będą widoczne przez długi czas. Dlatego jest to dobre rozwiązanie dla osób, którym nie widzi się regularne udawanie się na zabiegi.

Ważne informacje

W miejscu, z którego będziemy mieli pobierany tłuszcz, zostanie nam podany specjalny płyn. Jego zadaniem jest obkurczenie naczyń krwionośnych, a także znieczulenie. Dzięki temu będziemy gotowi na wykonanie na naszym ciele niewielkich nacięć, przez które zostanie nam odessany tłucz. Kolejnym krokiem jest przygotowanie tłuszczu do przeszczepu. Następnie trafia on do wcześniej wybranych miejsc na naszym ciele. Na koniec zabiegu lekarz założy nam szwy oraz opatrunki.

Nadmieńmy, że po procesie odsysania tłuszczu możemy szybko wrócić do naszej codzienności. Po kilku dniach rekonwalescencji będziemy mogli normalnie wykonywać nasze codzienne zajęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *