Sekrety kosmetyków Uroda

Kosmetyki, które zatrzymują czas

Każda kobieta pragnie wyglądać atrakcyjnie. Z pomocą przychodzi nam przemysł kosmetyczny. Co powinny zawierać kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji dojrzałej cery?

Każda kobieta pragnie wyglądać atrakcyjnie. Z pomocą przychodzi nam przemysł kosmetyczny. Co powinny zawierać kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji dojrzałej cery?

Za gęste włosy i gładką skórę odpowiadają estrogeny. Niestety, u kobiet, które przechodzą menopauzę, ich stężenie gwałtownie spada. Niedobór żeńskich hormonów płciowych przyczynia się do pogorszenia kondycji skóry i włosów.

Skóra podczas menopauzy

Z przeprowadzonych badań wynika, iż skóra pań, które wkraczają w menopauzę, złuszcza się dwa razy wolniej. Jednocześnie zmniejsza się synteza kolagenu, elastyny i sebum. Wydzielina gruczołów łojowych posiada właściwości natłuszczające. Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji dojrzałej cery powinny uzupełniać wyżej wspomniane niedobory.

Objawy starzenia

Do najpopularniejszych objawów starzenia się skóry należą: drobne zmarszczki, niewyraźny owal twarzy, plamy pigmentacyjne i zaczerwienienia. Na wygląd skóry po 50. roku życia wpływają uwarunkowania genetyczne i tryb życia.

Kolagen i elastyna

Kolagen i elastyna pełnią rolę elementów strukturalnych skóry. W związku z tym, iż w miarę upływu czasu zmniejsza się ich synteza, pojawiają się bruzdy, a policzki tracą sprężystość. W przypadku cery dojrzałej sprawdzają się kosmetyki, które uzupełniają niedobór peptydów. Jednocześnie specyfik powinien zawierać witaminę A i stabilne formy witaminy C. Wspomniane składniki zwalczają wolne rodniki, które odpowiadają za procesy starzenia.

Kwas hialuronowy

U kobiet po 50. roku życia skóra staje się sucha. W związku z tym warto systematycznie korzystać z dobrodziejstw kremów nawilżających. Wybierając specyfik, powinnyśmy zwrócić uwagę na jego skład. Krem przeznaczony do pielęgnacji cery dojrzałej powinien zawierać kwas hialuronowy. Ten dobroczynny składnik wiąże cząsteczki wody i może przenieść je w głąb skóry. Warto pamiętać, iż największą skutecznością działania charakteryzuje się kwas hialuronowy małocząsteczkowy i mikronizowany.

Naturalne oleje

Naturalne oleje wprawdzie nie dostarczają skórze wody, ale skutecznie zapobiegają jej ucieczce. W związku z tym, iż stanowią one bogate źródło witamin i kwasów omega, skóra odzyskuje elastyczność. Kremy na noc powinny zawierać olej arganowy, migdałowy itp.

Pielęgnacja cery naczynkowej

U pań w okresie przekwitania często pojawiają się zaczerwienienia i pajączki. Są one uwarunkowane osłabieniem naczyń krwionośnych. Osoby, które borykają się z zaczerwienieniem, powinny sięgać po specyfiki na bazie arniki, kasztanowca, rutyny i miłorzęby. Uszczelniają one naczynia krwionośne.

Choć spadek stężenia estrogenów odbija się negatywnie na kondycji skóry, możemy skutecznie walczyć z oznakami starzenia. Odpowiednio dobrane kosmetyki potrafią zdziałać cuda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *