To mężczyźni mają wpływ na naszą nadwagę!

Prawie połowa kobiet w szczęśliwych związkach ma nadwagę. Czy to nasi mężczyźni mogą ponosić winę za to, że przybieramy na wadze? Przecież to dla nich chcemy być piękne i szczupłe!

Szokujące statystyki

Według badań statystyczna 45-letnia kobieta przechodzi w swoim życiu nawet ponad 50 różnych diet! Niestety, w większości kończą się niepowodzeniem lub efektem jo-jo. Najczęstszą przyczyną przybierania na wadze jest… szczęśliwy i stały związek z jednym partnerem. Aż 46% kobiet tyje, kiedy wchodzi w stały związek. Z kolei 30% kobiet nie wraca do poprzedniej figury po ciąży. Prawie tyle samo pań przybiera na wadze, kiedy osiągają stabilizację życiową i zawodową.

Przyczyna: szczęście

Czy kobiety w związkach mniej o siebie dbają i po „usidleniu” faceta przestają przejmować się swoim wyglądem? Nie, wręcz przeciwnie. Przybieranie na wadze może mieć związek ze sferą emocjonalną. Tworząc szczęśliwy związek, jesteśmy bardziej zrelaksowani i zadowoleni, cieszymy się sobą wzajemnie i łatwo ulegamy różnym pokusom. Mniej natomiast skupiamy się na dyscyplinie wewnętrznej.

Kochająca żona chętnie piecze mężowi niedzielne ciasta, z kolei partner częściej zabiera ukochaną do kawiarni czy restauracji. Pary wspólnie spędzają czas w łóżku i przed telewizorem, najczęściej podjadając, zamiast wybrać się do siłowni.

2 KOMENTARZE

  1. Zgadzam się z artykułem faktycznie coś w tym jest. Pieczemy pyszne ciasta, smacznie gotujemy, a później nie ma co się dziwić, że tyjemy.

  2. Przyczyną mojej nadwagi jest mąż ,on lubi dobrze zjeść ,ja gotuję – prosi mnie żebysmy razem jedli posiłki. No i siłą rzeczy sie zje. Nie będą zajadać tylko sałaty ,gdy on ma smakołyki na talerzu.Wtedy ,kiedy miałam być szczupła to byłam ,a teraz na starość w końcu chyba mogę być trochę pełniejsza 🙂 Mam przód i tył przez co czuję się prawdziwą kobietą 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ