Wiele osób skarży się na brak czasu. Czasem, pomimo najlepszych chęci, nie potrafimy zrealizować wszystkich wytyczonych zadań. Jak efektywnie zarządzać czasem?

Zegar pokazuje 23, przygotowujemy łóżko do spania. Równolegle walczymy z wyrzutami sumienia. Po raz kolejny nie udało nam się przeczytać książki, która od miesiąca kurzy się na szafce nocnej. Czy możemy się lepiej zorganizować?

Słaba wola

Każda z nas może wymienić wiele marzeń i celów, do których dąży. Na początku roku obiecujemy sobie, że zrealizujemy część z nich. Niestety, po dwóch tygodniach przestajemy uczęszczać na kurs salsy i zapominamy o piątkowym spa. Kolejne porażki zniechęcają nas do działania. W pewnym momencie rezygnujemy ze swoich marzeń, wychodząc z założenia, że i tak ich nie zrealizujemy. Na szczęście istnieją techniki, które przybliżają nas do wytyczonych celów.

Przyczyny porażek

Porażki najczęściej ponoszą ci, którzy są niezwykle ambitni i chcieliby zrealizować się kilka punktów z długiej listy postanowień. Rozdrabniając się na kilka kursów, uzyskujemy przeciętne rezultaty. Nie jesteśmy w stanie regularnie chodzić na siłownię, prowadzić bloga i uczyć się trzech języków obcych. Osoby, które zawodowo zajmują się zarządzaniem czasem twierdzą, że zaledwie 20% podjętych wysiłków przynosi pożądane rezultaty. W związku z tym warto ustalić priorytety.