Wraz z nastaniem wiosny wiele osób budzi się bladym świtem. Przyczyną takiego stanu rzeczy są promienie słoneczne, które padają na twarz.

Problem można rozwiązać, zasłaniając okna sypialni firankami, żaluzjami czy roletami. Dokonując wyboru, należy uwzględnić piętro, na którym mieszkamy i stronę świata.

Okiennice

Osoby, które mieszkają na parterze, powinny przyjrzeć się okiennicom. To rozwiązanie posiada wiele zalet. Zasłania całe wnętrze, jednocześnie zapobiega utracie ciepła podczas mrozów. Okiennice zazwyczaj wykonuje się z litego drewna, PCV, aluminium czy stali. Fachowcy montuje je w murze przy oknie. Zazwyczaj mamy do czynienia z dwoma ręcznie zamykanymi okiennicami, rzadziej korzysta się z ram, pomiędzy którymi umieszczono wąskie, ruchome paski.

Rolety zewnętrzne

Osoby, których mieszkanie znajduje się na parterze, są narażone na włamania. Można im zapobiec, instalując rolety zewnętrzne (antywłamaniowe). Zazwyczaj są one wykonane z aluminium odpornego na warunki atmosferyczne. Rolety antywłamaniowe zabezpiecza się zamkiem ryglowym lub baskwilowym.

Rolety

Mieszkańcy pierwszego piętra z pewnością docenią rolety, które szczelnie zasłaniają okna i charakteryzują się wysoką trwałością. Przy ich produkcji wykorzystuje się grube płótna, impregnowane i uszczelniane cienkimi sznureczkami. Rolety przytwierdza się do ramy okiennej. Na rynku mamy do czynienia z ogromnym wyborem. Każdy powinien znaleźć roletę, której kolor i wzór wpisuje się w jego poczucie estetyki.