pielęgnacja ciała

Skóra wymaga stałej pielęgnacji. Jej piękny wygląd zależy od rodzaju kosmetyków oraz sposobach pielęgnacji. Które kosmetyki do pielęgnacji ciała są najlepsze?

Pielęgnacja ciała

Każdego dnia powinniśmy poświęcić trochę uwagi naszej skórze. Nie tylko twarzy czy rąk, ale także pozostałych części ciała. Cała powierzchnia skóry zasługuje na odpowiednie traktowanie. Nie musimy wybierać się na specjalistyczne zabiegi do SPA czy salonu kosmetycznego. Wystarczy, ze zaopatrzymy się we właściwe produkty, które dostarczą skórze niezbędnych składników odżywczych i nawilżających. Wybór jest ogromny, dlatego postanowiliśmy przedstawić najpopularniejsze rodzaje produktów, przeznaczonych do pielęgnacji ciała.

Balsam

Balsam to jeden z najpopularniejszych kosmetyków do ciała. Powinien mieć dość lekką konsystencję, aby szybko się wchłaniać i nie pozostawiać uczucia lepkości na skórze. Taki produkt może zawierać naturalne wyciągi i olejki. Działa nawilżająco i regenerująco. Balsam ukoi podrażnioną i wysuszoną skórę. Najlepiej nakładać go tuż po kąpieli. Wtedy jego działanie jest znacznie skuteczniejsze. Na rynku są dostępne specjalne balsamy pod prysznic. Podczas mycia, rozprowadzamy je po ciele, następnie spłukując ciało. To doskonały produkt dla osób zabieganych, którzy nie mają czasu na dodatkowe zabiegi

Masło do ciała

Alternatywą dla balsamu jest masło do ciała. Kosmetyk różni się kształtem opakowania oraz konsystencją. Ma bardziej kremową strukturę i bardzo łatwo rozprowadza się na skórze. Masła są polecane szczególne osobom, borykającym się z suchą skórą. Jego składniki działają znacznie skuteczniej niż tradycyjny balsam. Masło może wchłaniać się dłużej, ale przy regularnym stosowaniu wygładza skórę i spowalnia jej proces starzenia. Warto stosować je zimą, a latem zamienić na balsam.

Peeling

balsam do ciała

Peelingi służą złuszczaniu obumarłego naskórka i wygładzeniu skóry. Doskonale przygotowują ją do innych zabiegów pielęgnacyjnych. Zabieg wykonany raz w tygodniu sprawi, ze skóra szybciej się zregeneruje i będzie miękka oraz gładka w dotyku. Doskonałe są peelingi cukrowe. Tego typu kosmetyki są dostępne w drogeriach, ale z powodzeniem przygotujemy je w domu. Pamiętajmy, aby po wykonaniu peelingu zaaplikować balsam lub masło.

Odpowiednie produkty do pielęgnacji ciała pozwolą dłużej cieszyć się młodym i atrakcyjnym wyglądem. Nasza skóra zasługuje na to, aby poświęcić jej czas. Stosujmy więc ulubione kosmetyki do ciała a skóra podziękuje nam swoim pięknem.

Katarzyna Antos