Seks

Fakty dotyczące uzależnienia od seksu

uzależnienie od seksu

Uzależnić można się nie tylko od kolejnego kieliszka prosecco czy papierosów. Nałogiem może okazać się też seks.  Jak każde uzależnienie, także i to niesie ze sobą wiele problemów. Przedstawiamy fakty dotyczące uzależnienia od seksu.

Możesz uprawiać seks codziennie i nie być uzależnionym

Jeśli masz przy sobie niezwykle atrakcyjnego partnera, którego kochasz i lubisz uprawiać z nim seks, to normalne, że masz na niego ochotę codziennie. W uzależnieniu od seksu nie chodzi o częstotliwość, z jaką go uprawiasz. Zwróć raczej uwagę, czy erotyczne igraszki odbijają się na jakości twojego życia. Czy traci na tym twoja praca? Czy nie masz przez seks czasu na poważną rozmowę z partnerem?

Osoba uzależniona niekoniecznie kocha seks

Ona po prostu rozładowuje w ten sposób swoje negatywne emocje. Zdrowy człowiek pozbywa się ich, np. rozmawiając z przyjaciółką lub uprawiając jogging. Osoba mająca problemy emocjonalne, będzie uprawiała mechaniczny seks, by zapomnieć o problemach.

Uzależnienie od seksu nie zawsze ma związek z trudnym dzieciństwem

Czasem po prostu ktoś, uprawiając seks, rekompensuje sobie różne braki. Np. próbuje wyzbyć się kompleksów dotyczących wyglądu. Dajmy na to, że były partner krytykował kobietę za jej piersi. Po rozstaniu ona chce sobie udowodnić, że uprawiając seks z różnymi partnerami, jest dla nich atrakcyjna.

Uzależnienie od seksu dopada nie tylko mężczyzn

Tak, jak wyżej wspominaliśmy, uzależnić od seksu mogą się też kobiety, które w erotycznych igraszkach poszukują akceptacji własnej cielesności. Im większe kompleksy mamy, tym bardziej chcemy sobie coś udowodnić.

Możesz być uzależniony od seksu, nawet gdy go nie uprawiasz

Chodzi o to, jak myśli o tej czynności zajmują twoje myśli. Jeśli przez marzenia o oralu nie potrafisz skupić się na pracy, studiach, pielęgnowaniu przyjaźni, to znaczy, że dopadł cię nałóg, z którym należy coś zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *