tabletki antykoncepcyjne

Doustna antykoncepcja hormonalna w latach 60. XX wieku doprowadziła do społecznej rewolucji. Kobiety wreszcie zyskały kontrolę nad własną płodnością. Od tej pory mogły uprawiać seks dla własnej przyjemności, planując ciążę i karierę zawodową. Efekt? Dziś większość pań z krajów zachodnich nie wyobraża sobie siedzenia w domu z dziećmi, niemal każda ma ambicje, aby wciąż się rozwijać i podwyższać swoje kompetencje. Kobiety są coraz szczęśliwsze, wynika to z ich niezależności. Mogą same wybierać partnerów, kierując tym, co jest dla nich najważniejsze. Jakie korzyści niesie doustna antykoncepcja hormonalna?

Tabletki antykoncepcyjne – skuteczna ochrona przed ciążą

Pigułki antykoncepcyjne większość kobiet przyjmuje, ponieważ niezwykle skutecznie chronią one przed ciążą. Powstrzymują owulację i zagęszczają śluz, przez co plemniki nie mogą połączyć się z gametą żeńską.  To dobra metoda antykoncepcji, gdyż pozwala kobiecie decydować o własnej płodności. Nie musi ona namawiać partnera do użycia kondoma. Poza tym pigułka przyjmowana regularnie jest bardziej skuteczna niż prezerwatywa.

Jak pozbyć się trądziku?

Nie wszystkie kobiety sięgają po tabletki antykoncepcyjne po to,  aby kontrolować swoją płodność. Coraz więcej pań chce z ich pomocą pozbyć się trądziku. Dwudziestoparolatki nie mają trądziku młodzieńczego, ich zmiany skórne są uwarunkowane zaburzeniami w równowadze hormonalnej.  Czasem wystarczy przyjmować tabletki antykoncepcyjne, aby ograniczyć pracę gruczołów łojowych, pozbyć się nadmiaru sebum i pryszczy.

Jak pozbyć się owłosienia z twarzy?

Tabletki antykoncepcyjne, ze względu na obecność estrogenów, zapobiegają też odrastaniu nadmiernego owłosienia. Jeśli kobieta ma za dużo włosków na twarzy i są one ciemne, to znak, że ma wyższe stężenie testosteronu, niż powinna. Antagonistą tego męskiego hormonu płciowego są estrogeny.

Jak pozbyć się bolesnych miesiączek?

Za sprawą pigułek antykoncepcyjnych bolesne i intensywne miesiączki odchodzą w zapomnienie. Jeśli dokucza ci PMS, silny ból w podbrzuszu, a miesiączki trwają ponad tydzień i są bardzo obfite, warto pomyśleć o doustnej antykoncepcji hormonalnej. Dzięki niej krwawienie stanie się skąpe, krótkie, pozbędziesz się problemu nawracającej anemii. Na dodatek okres stanie się regularny.

Jak zwiększyć libido?

Dobrze dobrane tabletki antykoncepcyjne mogą też zwiększyć apetyt na seks u kobiet, które skarżą się na niskie libido.  To zasługa stałego poziomu estrogenów. Jeśli nie przyjmujesz minipigułek zawierających wyłącznie gestageny, regularnie dostarczasz organizmowi estrogenów, które odpowiadają za seksualny apetyt.