Seks

Jakie korzyści niesie doustna antykoncepcja hormonalna?

tabletki antykoncepcyjne

Doustna antykoncepcja hormonalna w latach 60. XX wieku doprowadziła do społecznej rewolucji. Kobiety wreszcie zyskały kontrolę nad własną płodnością. Od tej pory mogły uprawiać seks dla własnej przyjemności, planując ciążę i karierę zawodową. Efekt? Dziś większość pań z krajów zachodnich nie wyobraża sobie siedzenia w domu z dziećmi, niemal każda ma ambicje, aby wciąż się rozwijać i podwyższać swoje kompetencje. Kobiety są coraz szczęśliwsze, wynika to z ich niezależności. Mogą same wybierać partnerów, kierując tym, co jest dla nich najważniejsze. Jakie korzyści niesie doustna antykoncepcja hormonalna?

Tabletki antykoncepcyjne – skuteczna ochrona przed ciążą

Pigułki antykoncepcyjne większość kobiet przyjmuje, ponieważ niezwykle skutecznie chronią one przed ciążą. Powstrzymują owulację i zagęszczają śluz, przez co plemniki nie mogą połączyć się z gametą żeńską.  To dobra metoda antykoncepcji, gdyż pozwala kobiecie decydować o własnej płodności. Nie musi ona namawiać partnera do użycia kondoma. Poza tym pigułka przyjmowana regularnie jest bardziej skuteczna niż prezerwatywa.

Jak pozbyć się trądziku?

Nie wszystkie kobiety sięgają po tabletki antykoncepcyjne po to,  aby kontrolować swoją płodność. Coraz więcej pań chce z ich pomocą pozbyć się trądziku. Dwudziestoparolatki nie mają trądziku młodzieńczego, ich zmiany skórne są uwarunkowane zaburzeniami w równowadze hormonalnej.  Czasem wystarczy przyjmować tabletki antykoncepcyjne, aby ograniczyć pracę gruczołów łojowych, pozbyć się nadmiaru sebum i pryszczy.

Jak pozbyć się owłosienia z twarzy?

Tabletki antykoncepcyjne, ze względu na obecność estrogenów, zapobiegają też odrastaniu nadmiernego owłosienia. Jeśli kobieta ma za dużo włosków na twarzy i są one ciemne, to znak, że ma wyższe stężenie testosteronu, niż powinna. Antagonistą tego męskiego hormonu płciowego są estrogeny.

Jak pozbyć się bolesnych miesiączek?

Za sprawą pigułek antykoncepcyjnych bolesne i intensywne miesiączki odchodzą w zapomnienie. Jeśli dokucza ci PMS, silny ból w podbrzuszu, a miesiączki trwają ponad tydzień i są bardzo obfite, warto pomyśleć o doustnej antykoncepcji hormonalnej. Dzięki niej krwawienie stanie się skąpe, krótkie, pozbędziesz się problemu nawracającej anemii. Na dodatek okres stanie się regularny.

Jak zwiększyć libido?

Dobrze dobrane tabletki antykoncepcyjne mogą też zwiększyć apetyt na seks u kobiet, które skarżą się na niskie libido.  To zasługa stałego poziomu estrogenów. Jeśli nie przyjmujesz minipigułek zawierających wyłącznie gestageny, regularnie dostarczasz organizmowi estrogenów, które odpowiadają za seksualny apetyt.

Komentarze (3)

ewula

10 miesięcy temu

Dokładnie wszystkie powyższe sprawy w moim przypadku są prawdziwe. Od kiedy biorę belarę mam lepszy sex bardziej spontaniczny bo nie muszę się martwić o to że zajdę w ciąże. Miesiaczki się wyregulowaly i nie są bolesne a PMS już mi nie dokucza. Trądzika się też pozbyłam. Więc jak dla mnie same plusy.

ewalub

10 miesięcy temu

Dawno już zrezygnowałam z doustnej antykoncepcji, ale pamiętam, że poza skuteczną ochroną przed ciążą zauważałam dużo innych zalet. Miałam krótkie i bardzo regularne miesiączki, nie miałam problemów z cerą.

pewka

10 miesięcy temu

Jeśli o mnie chodzi to ja mogę bardzo dużo pozytywnych rzeczy wskazać jeśli mówimy o antykoncepcji doustnej. Bo u mnie np po vines to praktycznie teraz nie mam pms, włosy przestały tak wypadać, trądzik zniknął, piersi się tylko powiększyły a ja cały czas się uśmiecham. Jak byłam na badaniach kontrolnych u ginekologa to wszystkie badania wyszły bardzo dobrze

Zostaw komentarz