Uroda

Czerwone usta powracają do łask!

czerwone usta

Czerwona szminka powraca do łask. Tej jesieni nie wypada malować ust na inny kolor niż karminowy. Największe firmy kosmetyczne lansują mode na czerwone usta. Jak nosić ten niełatwy kolor?

Mężczyźni kochają czerwone pomadki

Mężczyźni są minimalistami, jeśli chodzi o kobiecy makijaż. Większość postrzega kreski i wymyślne przejścia cieni jako babską fanaberię. Wielu z nich wystarczy tusz do rzęs, puder i czerwone usta. Tak, choć szminka brudzi skórę, odbija się na ich ustach i twarzy, to kochają pomadki. Utożsamiają je z kobiecością i zmysłowością. Mężczyznom trudno przychodzi się oprzeć kobiecie, która maluje wargi na czerwono. To kolor kojarzący się ze zmysłowością, seksualnością, podnieceniem i władzą.

Postaw na trwałą, matową pomadkę w karminowym odcieniu

Skoro zatem mężczyznom czerwone usta nie przeszkadzają, warto rozejrzeć się za dobrą i trwałą pomadką. Sięgaj po szminki matowe. Im bardziej sucha konsystencja, tym z reguły są trwalsze. Dobra szminka delikatnie ściera się podczas jedzenia i picia. Makijaż nie wymaga wprowadzenia natychmiastowych poprawek. Mimo to przy czerwonej szmince musisz mieć przy sobie lusterko i pomadkę. Polecamy szminkę w postaci wysuwanej kredki, gdyż zapewnia precyzję podczas aplikacji. Poza tym łączy w sobie rolę pomadki i konturówki.

Regularny peeling ust

Czerwone usta wyglądają perfekcyjnie, jeśli wcześniej o nie zadbamy. Wskazany jest regularny peeling np. przy użyciu cukru oraz oliwy z oliwek. Taką mieszankę można nawet zjeść bez obaw. Pozbądź się martwego naskórka, gdyż suche skórki psują każdy makijaż.

Czerwone usta lubią czerwoną oprawę

Czerwone usta wyglądają super w zestawieniu z czerwoną torebką, płaszczem lub apaszką. Zadbaj o to, aby mieć pod ręką odzież korespondującą z modnym kolorem szminki.

Pamiętaj, że krwista, chłodna czerwień oraz ta w wydaniu malinowym pasuje bladym brunetkom. Rude kobiety będą super wyglądały w marchewkowej czerwieni. Natomiast blondynki powinny ocenić swój odcień skóry i włosów pod kątem ciepły/chłodny, następnie od tego uzależnić wybór odcienia pomadki.

Komentarze (2)

ELLE

4 lata temu

czerwone usta sa piekne i zmyslowe a w parze z czerwonymi paznokciami tworza piekny duet, czerwien jest piekna klasyczna i elegencka ale trzeba pamietac ze podkresla zółtość zebów.

ewalub

4 lata temu

Raczej nie dla mnie. Wybieram jaśniejsze kolory, choć u kogoś innego mocno czerwone usta mi się podobają. Wydaje mi się że tylko do mnie one nie pasują.

Zostaw komentarz