Fitness Najnowsze

Korporacje chętnie stawiają na własne siłownie

silownia

Uprawianie sportu stało się powszechną modą i sposobem życia. Nawet duże firmy korporacyjne coraz częściej tworzą własne siłownie, udostępniając korzystanie z nich  pracownikom.

W trosce o zdrowie

Praca w korporacji wymaga ciągłego skupienia i wysiłku umysłowego. Dodatkowo jest pracą siedzącą oraz sterującą, co niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie, a w szczególności na kręgosłup i stawy. Kilkanaście godzin za biurkiem często daje o osobie znać. Czujemy się przemęczeni i brakuje nam energii do dalszego działania. Brak energii to spadek efektywności oraz osłabienie naszego zdrowia, co dla pracodawcy jest niekorzystne. Bowiem dobry pracownik to taki, który jest w pełni dyspozycyjny i oczywiście osiąga założone cele jak najlepiej. Pracodawcom zależy na tym, aby forma oraz zdrowie ich podwładnym było na wysokim poziomie, co sprzyja lepszym zyskom.

Karnet na siłownię

silownia

Korporacje muszą zachowywać odpowiedni wizerunek. Prezencja pracowników także jest istotna. W końcu to oni reprezentują firmę. Duże oddziały tworzą własne siłownie w miejscach pracy, bądź chętnie współpracują ze sportowymi organizacjami. Dzięki temu pracownicy dostają w prezencie od firmy karnety na siłownię czy też nieograniczony do nich dostęp. Po wykonanej pracy mogą zadbać o idealną sylwetkę, utrzymać formę a także zrelaksować się i odstresować po ciężkim dniu za biurkiem. Oferta zajęć sportowych jest bardzo różnorodna, więc każdy może wybrać odpowiedni dla siebie sport.To dobra inwestycja dla pracodawców, ponieważ zadowolony pracownik to bardziej wydajny pracownik. Siłownia w miejscu pracy to także idealny element wizerunkowy firmy na tle konkurencji.

Element integracji

Moda na sport powoduje duże zainteresowanie tym tematem nie tylko w życiu prywatnym ale i zawodowym. Pracownicy spędzający wspólnie czas na siłowni mogą się dzięki temu integrować. Pogłębianie więzi pracowniczych jest bardzo ważne. Sprzyja przyjaznym stosunkom podczas wykonywanej pracy. Dobra atmosfera wpływa na lepsze jej efekty.

Komentarze (3)

love

8 lat temu

Nie ma co się zachwycać korporacjami. Są one tak skonstruowane, żeby wykorzystywać człowieka dając mu pozorne korzyści. W tego typu organizacjach chodzi jedynie o zysk własny kosztem istoty ludzkiej, zamaskowane to jednak jest sprytnie tego typu „darami”.

pati25

8 lat temu

Takie siłownie w dużych firmach to rewelacyjny pomysł.Pracodawcy powinni dbać o swojego pracownika.Pracownik na siłowni spędzi mile przerwę ,zrelaksuje się.I dalssza praca będzie lepsza

Mindi

8 lat temu

Nie znam u nas żadnych firm, które prowadzą taką zdrową akcję. To świetny pomysł ze względu na zdrowie fizyczne pracowników, odstresowanie i integracja zarazem. Wydaje mi się to bajką w naszych realiach gdy czytam, że to czynnik konkurencyjny w stosunku do innych firm w zdobywaniu pracownika. U nas to raczej pracowników musi mieć znajomość wszystkich zawodów i dyspozycyjność całodobową aby mieć szansę na pracę w dobrych, dużych firmach.

Zostaw komentarz