perfumy

Każdy organizm może reagować inaczej na wszelkie czynniki. Znane nam objawy mogą być oznaką nietypowych chorób i dolegliwości.

Odwodniony organizm

Niedostateczna ilość wody w naszym organizmie to bardzo częsta przypadłość. Często zapominamy o tym, że powinniśmy przyjmować około 2 litrów wody dziennie. Nieodpowiednie nawodnienie może być przyczyną bólu głowy, pojawiającego się szczególnie po przebudzeniu.

Czekolada i wino

Miłośników czekolady i czerwonego wina jest wielu. Migrena oraz zaburzenia mowy czy widzenia potrafią być dokuczliwe. Winowajcami takich dolegliwości bywają lubiane produkty takie jak czerwone wino, czekolada czy sery. Co ciekawe częściej dotyka to kobiet nich mężczyzn.

Perfumy

Zapach perfum jest wizytówką charakteru i osobowości. Wyrazisty zapach może działać drażniąco, wywołując uporczywe bóle głowy. Perfumy zawierają bowiem różne substancje chemiczne. W takim przypadku nawet delikatny zapach może być przyczyną bólu, z którym będziemy walczyć nawet kilka dni. Osoby uczulone na dane substancje powinny unikać ich przy wyborze tego typu kosmetyków zapachowych.

Seks

Seks kojarzy się nam z przyjemnością. Kto by pomyślał, że bywa przyczyną migren. Ból głowy a nawet wymioty to objawy, które dotyczą głównie mężczyzn. Zwykle pojawiają się podczas orgazmu. Wpływ na takie dolegliwości mają także przyjmowane leki czy też narkotyki.

Trójwymiarowe filmy

bol-glowy

Kino 3D jest coraz bardziej popularne, szczególnie wśród dzieci. Bóle głowy, mdłości czy problemy z widzeniem mogą towarzyszyć takiemu seansowi. Technologia trójwymiarowa wywołuje tzw. ślepotę stereoskopową. Specjalne okulary, które zakładamy na czas projekcji filmu powodują, że widzimy głębię obrazu, której normalnie nie dostrzegamy. Niektórzy mogą nie dostrzegać efektów specjalnych przez tą dolegliwość.

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z przyczyny bólu. Niektóre czynniki wywołują uciążliwe objawy. Zanim zaczniemy je zwalczać, warto zastanowić się nad przyczynami bólu. Rozpoznając je, łatwiej pozbędziemy się dolegliwości i zadbamy o swoje zdrowie.