Kolory szminek, które optycznie wybielają zęby

Marzysz o białym uśmiechu jak z reklamy pasty do zębów? Najlepsze rezultaty przynosi wybielanie w gabinecie stomatologicznym. Możesz jednak troszkę oszukać rzeczywistość, korzystając z pewnego triku. Przedstawiamy kolory szminek, które optycznie wybielają zęby.

Krwista czerwień

Zawiera chłodne tony, które optycznie wybielają zęby. Sprawdzi się u kobiet z bladoróżową karnacją, ponieważ to dość chłodny i zdecydowany odcień. Dzięki niebieskim tonom zęby będą wydawać się krystalicznie białe.

Fiolet z kapką czerwieni

Taki kolor ma w swojej ofercie Fenty Beauty oraz Kobo Professional. Jest to fiolet z kapką czerwieni, przypominający koktajl po zmiksowaniu borówek z jogurtem. Taki kolor jest dość chłodny, ale nie aż tak mroczny jak śliwkowy fiolet.

Malinowa czerwień

Także zawiera chłodne tony i pięknie wybiela ząbki. Mając ją na ustach będziesz wyglądała jak po zabiegu laserowego wybielania zębów w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym. Jeśli nie masz obecnie pieniędzy na wybielanie, zainwestuj w malinową szminkę.

Śliwkowy fiolet

To chłodny i bardzo ciemny kolor, który wybiela zęby na zasadzie kontrastu. Usta są tak ciemne, że zęby przy nich są bialutkie. To jednak dość problematyczny kolor, pasuje niewielkiej liczbie kobiet. Jest zbyt mroczny i nie sprawdzi się w letnim makijażu dziennym.

Czysty róż

Róż, jeśli jest czysty, także jest chłodny i optycznie wybiela zęby. Unikaj jednak przybrudzonych odcieni oraz tych z kapką brzoskwini oraz koralu, bo są za ciepłe i powodują optyczne żółknięcie nawet białych zębów.