6 zasad robienia zakupów w second handzie

Zakupy w second handach cieszą się ogromną popularnością. W dzisiejszych czasach łatwiej znaleźć tam dobre gatunkowo ubrania niż w sieciówkach. Poza tym w second handach można natknąć się na prawdziwe perełki. Trzeba jednak wiedzieć, jak działać. Przedstawiamy 6 zasad robienia zakupów w second handach.

Idź na dostawę

Zorientuj się, kiedy dany second hand ma dostawę towaru. W dzisiejszych czasach nie jest to trudne, bowiem takie sklepy mają swoje fanpage`e na Facebooku i ogłaszają, kiedy spodziewają się nowych ubrań i dodatków. Wtedy masz największy wybór i możesz nawet upolować nową rzecz z metką albo skórzaną torebkę za kilkanaście złotych.

Wybierz dobry second hand

Nie każdy second hand jest taki sam. W tych droższych towar jest lepszej jakości, wisi na wieszakach, starannie posegregowany według rodzaju ubrania i rozmiaru. Nie musisz przegrzebywać stosu ubrań. Masz też do dyspozycji przymierzalnie.

Szukaj rzeczy z metkami

Najlepiej zacząć poszukiwania od rzeczy nowych, które posiadają metki. Używane też się sprawdzą pod warunkiem, że nie są zanadto zniszczone, poplamione czy zmechacone.

Sprawdź, czy ubrania nie mają plamy

Radzimy zachować ostrożność. Gdy przed tobą leży ładna sukienka w modnym kroju i twoim rozmiarze, łatwo przeoczyć, że ma nie do końca zapraną plamę na brzuchu. Zobacz, czy nic się nie pruje.

Wszystko dobrze wypierz

Ubrania z second handu teoretycznie są zdezynfekowane i wyprawne, dlatego w tych sklepach zawsze dziwnie pachnie, ale należy je też dobrze wyprać. Wybierz normalny tryb prania, nawet jeśli na co dzień korzystasz z 20-minutowej przepierki.

Nie kupuj bielizny ani butów

To rzeczy, przez które łatwo można się czymś zarazić. W majtkach od stroju kąpielowego ktoś kiedyś chodził, miały one kontakt z jego wydzielinami. Buty z kolei mogą sprzyjać przenoszeniu grzybicy stóp i paznokci. Bieliznę i buty kupuj w second handzie tylko wtedy, gdy mają metkę i są nieużywane.