dojrzała kochanka

W czasopismach i poradnikach zwykło się pisać o seksie w aspekcie młodych ludzi. Często w tego typu miejscach pojawiają się krzykliwe  tytuły typu: ,,Co działa na każdego mężczyznę”, albo ,,10 pozycji, które przyniosą Ci największy orgazm”.

Mało natomiast mówi się i pisze o seksualności ludzi dojrzałych. Mogłoby się zdawać, że gdy kobieta i mężczyzna przekroczą pewien magiczny wiek, ich potrzeby po prostu przestają istnieć. Czy tak rzeczywiście jest? Oczywiście, że nie. Trzeba jednak uczciwie stwierdzić, że im człowiek starszy, tym sprawność seksualna mniejsza. Dzieje się tak zarówno w przypadku mężczyzn, jak też kobiet.

Kogo możemy nazwać kobietą ,,dojrzałą”?

XXI wiek i postępujący rozwój medycyny sprawiły, że znacznie wydłużył się średni czas życia człowieka. Dawniej ludzie rzadko żyli do 40, czy 50 roku życia, współcześnie przeciętna kobieta żyje zaś około 75 lat. Różnica jest ogromna. W dzisiejszych czasach trudno zatem nazywać kobietę 50 – letnią starą. I chociaż kult młodości i pięknego ciała trzyma się mocno, coraz częściej odczarowuje się magiczną 50-kę, jako wiek uznawany za granicę młodości i dojrzałości.

Niestety, rzeczywiście około 50 roku życia większość kobiet zaczyna odczuwać coraz dotkliwsze objawy klimakterium. Wszystko to wpływa na poważne zmiany w całym funkcjonowaniu organizmu, również w sferze płciowej. Kobieta  dojrzała to zatem kobieta, która wchodzi w wiek, w którym jej płodność powoli wygasa. To spojrzenie od strony biologicznej.

Warto też spojrzeć na dojrzałość  pod kątem dojrzałości emocjonalnej. W tym przypadku trudno znaleźć wiek graniczny, z pewnością dojrzałe emocjonalnie mogą być nawet kobiety po 20. roku życia, jednak również w tej sferze dużo zmienia się wraz z upływem czasu i nabieraniem doświadczenia życiowego.

Człowiek poznaje siebie i swoje potrzeby, uczy się lepiej regulować swoje reakcje, często wraz z wiekiem staje się większym stoikiem, na wiele spraw patrzy z większym spokojem.

Poziom doświadczenia seksualnego kobiet młodszych i bardziej dojrzałych

W przypadku kobiet, gotowość seksualna idzie trochę bardziej w parze z dojrzałością emocjonalną, niż w przypadku mężczyzn. Doskonałym na to przykładem jest chociażby to, że inicjacja seksualna chłopców ma miejsce zwykle wcześniej niż dziewczyn, chociaż oczywiście nie można generalizować.

Zjawisko obniżania się wieku inicjacji seksualnej jest dobrze znane, coraz więcej młodych dziewczyn, dosłownie nastolatek około 15 roku życia, swój pierwszy raz ma już dawno za sobą. Te pierwsze doświadczenia rzadko bywają wyjątkowo przyjemne. Kobiety muszą bowiem uczyć się swojego ciała i odkrywać jego możliwości, zwykle zajmuje im to dużo więcej czasu niż przeciętnemu mężczyźnie. Dlatego też szczyt aktywności seksualnej kobiet przypada zwykle dopiero grubo po trzydziestce. Często łączy się to z urodzeniem pierwszego dziecka, chociaż oczywiście nie jest to żadną regułą.

Większość kobiet deklaruje, że satysfakcja seksualna, którą odczuwają, diametralnie zwiększyła się właśnie po 30 roku życia, a zatem  w przypadku kobiet, wiek działa korzystnie na sferą seksualną. Nie zmienia to jednak faktu, że im kobieta starsza, tym więcej problemów z seksualną fizjologią, na przykład nawilżeniem pochwy. To właśnie tego typu problemy fizjologiczne, mogą wpływać na zniechęcenie do seksu.

Możliwości seksualne odkryte i oczywiste oraz te, do których trzeba dotrzeć

Kiedy zaczynają pojawiać się problemy z fizjologią podczas seksu, sporo kobiet na początku w ogóle ich nie zauważa. Najczęściej wynika to z tego, że pary z długoletnim stażem prowadzą regularne, ale stosunkowo rzadkie życie seksualne. I chociaż zapotrzebowanie na tego rodzaju bliskość u kobiet jest dosyć wysokie, Panie  w okolicach 40 czy starsze, często mają partnerów, u których można zauważyć stopniowy spadek zainteresowania sferą seksu. To właśnie między innymi wpływa na to, że ludzie spotykają się w łóżku coraz rzadziej. Utarte przez wiele lat schematy, wciąż takie same pieszczoty, gra wstępna niewychodząca poza stałe elementy, sprawiają, że wiele kobiet nie jest w stanie do końca odkryć swoich potrzeb i możliwości seksualnych.

Jeżeli w życie seksualne wkradnie się rutyna, każde intymne spotkanie wygląda praktycznie tak samo, trwa krótko. Nie przynosi tyle satysfakcji, ile mogłoby, gdyby ludzie chcieli spróbować czegoś nowego. A możliwości jest tak wiele.

Czasami wystarczy zwiększyć nawilżenie miejsc intymnych kobiety, aby odczuła dużo większą przyjemność z pożycia. Zwykle działa to również na mężczyznę – gdy zauważy i poczuje różnicę w tym, jak reaguje jego żona lub partnerka, najczęściej również odczuwa większą satysfakcję.

Warto zatem spróbować produktów takich jak lubrykanty i tabletki na zwiększenie libido, które dedykowane są dla kobiet dojrzałych. Świetnym produktem jest na przykład  LibiGel, który działa pobudzająco, jeśli nałoży się go na wargi sromowe. To  właśnie dzięki takim specyfikom, można intensyfikować  doznania podczas gry wstępnej i pieszczot, a następnie podczas stosunku.

Dzięki tego typu środkom, orgazm może być wyjątkowo silny, nawet u tych kobiet, które zwykle mają problemy z jego osiągnięciem.

Panie, które odczuwają mniejszą przyjemność na przykład po porodzie, mogą znacznie poprawić swoją sytuację stosując tight up spray lub tight up żel – dzięki którym lepiej obkurczają się mięśnie i ścianki pochwy, co pomaga osiągnąć tak zwany ,,efekt dziewicy”. Pełniejsze i bardziej satysfakcjonujące doznania w łóżku, są zatem w zasięgu ręki nawet tych kobiet, które już dawno straciły nadzieję, że będą szczytować tak jak dawniej.

Więcej ciekawych produktów można znaleźć na stronie https://swiat-doznan.pl/k-libido .

Z pewnością warto zachęcać wszystkich, a zatem również ludzi dojrzałych, do eksplorowania możliwości swojego ciała. Życie erotyczne może być piękne i satysfakcjonujące w każdym wieku, czasami trzeba jedynie odrobinę pomocy, by poprawić zmieniającą się wraz z wiekiem fizjologię.

W naszym społeczeństwie wystarczy już  pruderii. Teraz czas na otwarte rozmowy i poszukiwanie rozwiązań, by każdy mógł się cieszyć niesamowitymi doznaniami ze swoją drugą połówką. Warto zatem zaprosić partnera lub partnerkę przed monitor komputera i zobaczyć, co mają w ofercie dobre sklepy, takie jak na przykład Świat Doznań. Panie znajdą tam doskonałe produkty, dzięki którym przyjemność z erotycznych spotkań we własnej sypialni będzie jeszcze większa. A spotkania tego typu, z ukochanym mężem czy partnerem, będą częstsze.

Tekst partnera