Fitness Najnowsze

Joga – dlaczego warto ją ćwiczyć?

ćwiczenia

Wielka moda na sport opanowała osoby w różnym wieku. Ćwiczy każdy, kto tylko ma na to chęci i odpowiednią motywację. Oprócz wielu sportów typowo wysiłkowych, znajdziemy także te, które sprawdzają się u osób, które cenią sobie zarówno smukłą sylwetkę jak i spokój oraz wyciszenie. To wszystko zapewni nam joga – dlaczego warto ją ćwiczyć?

Joga – idealny sport dla każdego

Aktywność fizyczna wcale nie musi wiązać się od razu z podnoszeniem ciężarów czy bieganiem maratonów. Nieco lżejsze, ale równie efektywne dziedziny sportu, mogą dać nam wiele korzyści, zarówno fizycznych jak i psychicznych. Joga, znana od wieków, cieszy się nieustającą popularnością wśród ludzi na całym świecie. Zajęcia jogi wzmacniają mięśnie i pozwalają na wyciszenie umysłu. Każdy może ćwiczyć jogę. Dlaczego warto ją uprawiać?

Pełen relaks

Jednych relaksuje pielenie w ogródku, innych czytanie a jeszcze innych joga. Forma takiej aktywności fizycznej pomaga się uspokoić. Po ciężkim i stresującym dniu pracy, wyciszenie jest jak najbardziej wskazane. Ćwiczenia jogi pozwalają osiągnąć taki stan. Pełen relaks zawdzięczamy wtedy obniżeniu poziomu kortyzolu. Wolne oddychanie oraz poczucie błogiego spokoju działa niczym magiczny lek. Zatem joga to nie tylko stymulacja mięśni ciała, ale także trening naszego umysłu. Dzięki niemy możemy opanować sztukę spokoju i zdrowego odpoczynku, najlepiej na świeżym powietrzu. Latem warto wykorzystać taras, park czy plażę. Joga w pięknym otoczeniu przyrody będzie wspaniałym wypoczynkiem, więc w wakacyjny czas możemy poświęcić trochę czasu na ćwiczenia.

Fit forma

Osoby, które ćwiczą jogę, są żywym przykładem na to, że pozwala ona utrzymać fit formę. Smukłe oraz giętkie ciało to marzenie wielu osób, a joga może pomóc je spełnić. Podczas różnych pozycji, pracują mięśnie ciała, nawet takie, o których istnieniu, wiele osób nie ma zielonego pojęcia. Wbrew pozorom, joga może dać nam wycisk. Ale ćwiczenia sprawiają, że ciało staje się bardziej elastyczne oraz zgrabne. Poprawia się postawa sylwetki i cały jej wygląd. Zaczynamy inaczej się poruszać. Joga jest elementem wielu programów treningowych, ponieważ umożliwia rozciągniecie mięśni i uspokojenie ciała, po intensywnym wysiłku. Zdecydowanie warto spróbować ćwiczeń jogi, by po regularnych treningach, zauważyć różnicę w wyglądzie i sprawności naszego ciała. Nie tylko ostry wycisk na siłowni spala tkankę tłuszczową.

joga - dlaczego warto ją ćwiczyćJoga poprawia nie tylko wygląd ciała, ale także samopoczucie. Aktywność fizyczna powoduje, że czujemy się lepiej, mamy więcej energii do działania. Jesteśmy bardziej optymistycznie nastawieni do życia. Poprzez ćwiczenia jogi, każdy nowy dzień będzie pozytywnym początkiem, dającym mnóstwo możliwości. Poranne wstawanie przestanie być problemem, a codzienne treningi po pracy, staną się zdrowym nawykiem. Wystarczy tylko zacząć ćwiczyć, by pokochać jogę i jej wielkie możliwości.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

Emilly27k

6 lat temu

Tak Pati , ale boją się przyznać,że ją ćwiczą. Nie ma czego się wstydzić. Joga powoduje to w nas,że zapominamy o wszystkim co nas wokół otacza na jakiś czas. Podczas ćwiczeń uważać trzeba, aby nie nadwyrężyć mięśni.

pati25

6 lat temu

Joga ma wiele zalet.Przede wszystkim ćwiczymy w ciszy,spokoju.Coraz więcej osób zaczyna uprawiać jogę

Emilly27k

6 lat temu

Słyszałam,że joga jest dobrym ćwiczeniem na poprawę kondycji oraz służy dobrze ogólnemu samopoczuciu. Ze znanych osobowości telewizyjnych śp. Małgorzata Braunek uprawiała jogę oraz aktorka znana z serialu ” M jak miłość „czy „Wiernej rzeki”Małgorzata Pieczyńska swój dzień również rozpoczyna od jogi.

Zostaw komentarz