Najnowsze Rodzina W związku

Jakich kobiet szukają mężczyźni?

jakich kobiet szukają mężczyźni

W temacie związków można rozpisywać się w nieskończoność. Relacje między kobietą a mężczyzną bywają skomplikowane. Tak jak kobiety, faceci także szukają swojej drugiej połówki. Jakich kobiet szukają mężczyźni, którzy pragną stworzyć trwały związek? Jakie typy wybierają na na partnerki i żony?

Dzień Kobiet oczami… kobiet

Jest tylko jeden taki dzień w roku, no może dwa, wliczając Walentynki, bo nawet w urodziny panom zdarza się zapomnieć, nie wspominając już ważnych rocznic. Zapomnieć, dokładnie…a panie są niczym chodzący kalendarz, który każdą datę ma głęboko wyrytą w pamięci, o czym nie omieszkają przypomnieć w odpowiednim momencie. Żarty żartami, ale w Dzień Kobiet możemy zaobserwować prawdziwe poruszenie. Mężczyźni już od rana gnają z kwiatami do swoich kobiet. Kwiaciarnie zacierają ręce, przeżywając istne oblężenie męskiej części klienteli. Co ciekawe, nawet w przeddzień tego święta, na ulicach miast można było spotkać wielu mężczyzn z kwiatami. Przypadek? Nie sądzę. Jaki ma to związek z naszym temat? Kobiety, to wokół nich cały ten szum, szkoda, że tylko raz w roku, w końcu na wyjątkowe traktowanie zasługujemy nie tylko od święta. A kwiaty cieszą zawsze, tym bardziej bez okazji, ale za to z dobrego serca. My szukamy idealnych facetów, przynajmniej dla nas. A jakich kobiet szukają mężczyźni?

Kobieta nieidealnie idealna

Nie ma perfekcyjnych kobiet. Każda z nas ma coś za uszami. Panowie jednak szukają pewnych cech, które ich zdaniem mogą być wyznacznikiem przyszłości związku. Na ich podstawie wybierają partnerki, z którymi pragną spędzić resztę życia. Pożądane cechy wcale nie są wymyślne, ale dają stabilizację i poczucie trwałości danej relacji. W końcu będąc w związku, każdemu zależy, by trwał jak najdłużej. Prawdziwie mocna i silna więź musi mieć swoje oparcie w odpowiednich cechach charakteru i osobowości. Kobieta pożądana przez mężczyznę, powinna się o niego troszczyć. Nie chodzi jednak o nadmierną troskę i skakanie wokół faceta. Zachowanie tego typy będzie osaczać i ograniczać drugą osobę. Niewielkie gesty, które czynimy w relacji, interesując się życiem drugiej strony, przygotowując jej od czasu do czasu śniadanie czy podając herbatę w momencie choroby. Niby nic takiego, ale to właśnie wyrazy troskliwości i opiekuńczości względem innych.

Zdecydowanie większe uznanie u facetów zdobywają panie, które są zaradne życiowo. Co to oznacza? Kobieta, która potrafi rozwiązać problem, zawsze radzi sobie w każdej sytuacji, będzie dla faceta dobrym materiałem na dziewczynę czy żonę. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Skoro radzi sobie żyjąc jako singielka, da sobie radę w związku, będzie w stanie stworzyć rodzinę. A to ważne, jeśli facet nie chce mieć w domu księżniczki, tylko prawdziwą kobietę z krwi i kości, która nie boi się stawić czoło nowym wyzwaniom, jest pewna siebie i zawsze walczy o to, co kocha. Mężczyzna oczekuje, że jego wybranka serca, będzie mu wierna do ostatnich dni, będzie go kochać. Facet pragnie oddanej kobiety, liczy na jej wsparcie. Męska płeć częściej przywiązuje się do kobiet, które zwiększają ich poczucie wartości, podkreślają, jak ważni są dla nich faceci. To podbudowuje męskie ego i sprawia, że taką kobietę widzą u swoim boku, nie na chwilę, ale na dłużej.

kobietaJako kobiety, musimy pamiętać, że również mamy swoje wymagania. My także oczekujemy od mężczyzn wsparcia, oddania i troskliwości. W końcu związek jest relacją partnerską, a przynajmniej powinien taką stanowić. Tyle ile dajemy, tyle powinniśmy otrzymać od drugiej osoby. We wszystkim musi być zachowana równowaga, szczególnie w trwałym związku.

Katarzyna Antos

Komentarze (8)

Tess

2 lata temu

Wszyscy powinni być sobą i nie grać tak jak ktoś chce. Bo jak mężczyzna mówi, że lubi inną wersję to znaczy, że kocha inną kobietę i chce nas zrobić na jej podobieństwo. W związku trochę trzeba się dostosować ale obie osoby równo.

darka

2 lata temu

Najgorsze jest chyba to, jak kobieta próbuje się dostosować do faceta. I zrobić z siebie taką osobę, które może spodobać się facetowi, a przynajmniej tak jej się wydaje. Ja kiedyś tak miałam, że próbowałam się dopasować do faceta, którego poznałam. Próbowałam polubić głupkowate komedie w kinie, jego „hobby”, czyli piwko pod chmurką, udawałam, że mi się to podoba, wierząc, że w końcu się do tego dostosuję. Jednak to tak nie działa. Tak samo w drugą stronę, nie możemy oczekiwać, że facet zmieni się dla nas. Podstawą jest być naturalną, ja się już tego nauczyłam, nawet jak rozpoczynam pierwsze rozmowy na mydwoje z nowym facetem, to nie staram się wybielać, stwarzać jakieś idealnego wizerunku swojej osoby, przedstawiam się taką, jaką naprawdę jestem. I to przynosi o wiele lepsze efekty. Przede wszystkim to działa jednak w sytuacjach, kiedy myślisz o poważniejszych związkach, bo jeżeli chodzi tylko o przygodę na miesiąc, to faktycznie ściemnianie może nie wyjść na jaw.

Emilly27k

3 lata temu

Na szczęście cieszę się,że moja miłość stara się być sobą i szanuje mnie taką jestem.
Najważniejsza jest akceptacja w naszym związku. Każdy z mężczyzn chce miec rodzinę i z reguły jest ciężko mu znaleść odpowiednią kobietę- dlatego dążą do ideału.

pati25

3 lata temu

Mężczyźni mają swój ideał stworzony w wyobraźni.I szukają takich kobiet.Tylko nie zawsze znajdują.Chcą przede wszystkim znaleźć kobietę z którą mogliby stworzyć szczęśliwą rodzinę

Emilly27k

3 lata temu

Kobiety poszukują mężczyzn takich przy , których życie u ich boku jest bezpieczne oraz czuje się sympatycznie w jego towarzystwie. Mężczyzna powinnien szanować kobietę pod każdym względem tj. tolerować ją , zaskakiwać, szanować jej rodzinę, mówić często słowo kocham oraz sprawiać niespodzianki. Miłość wówczas jest prawdziwa , gdy się okazuje ją i to jest miłe.

Aneczka2015

3 lata temu

Rzeczywiście to poruszenie z okazji 8 marca było bardzo widoczne na ulicach miast 🙂 szkoda, że raz do roku mężczyźni si,ę tak mobilizują 🙂

linea

3 lata temu

Pewnie czasami zdarzają się przypadki, że mężczyźni szukają konkretnych kobiet. Ale czy takie poszukiwania są zwieńczone sukcesem? Nie wiem.
Zgodzę się natomiast z tym że jak facet sie zakocha w kobiecie to jest zmuszony do zaakceptowania również jej wad.

Mindi

3 lata temu

Jestem przeciwna takiemu szukaniu kobiet według swoich wyobrażeń. Myślę, że mężczyźni szukają kobiet, w których się zakochają. Wtedy akceptują je i wszystko się im w nich podoba. Każda kobieta jest na swój sposób wyjątkowa i wspaniała 🙂

Zostaw komentarz