Każda kobieta marzy o idealnej skórze. Niestety, takie czynniki jak promieniowanie słoneczne, trądzik czy przyjmowanie niektórych leków sprzyjają powstawaniu przebarwień.

Z pomocą przychodzą nas kosmetyki. Jednym z nich jest Pharmaceris ALBUCIN– Trójaktywny krem wybielający do twarzy na dzień SPF 50+.

Wskazania

Krem jest adresowany do osób, które borykają się z przebarwieniami, nierównym kolorytem lub są narażone na powstawanie plam pigmentacyjnych. Tego typu zmiany często pojawiają się u osób, które korzystają z dobrodziejstw słońca, będąc w ciąży lub przyjmując doustne środki antykoncepcyjne. Warto pamiętać, iż niektóre zioła oraz leki wykazują działanie fototoksyczne i tym samym mogą zwiększać wrażliwość na promieniowanie słoneczne (ultrafioletowe). Osoby, które poddały się zabiegom medycyny estetycznej i dermatologicznej, są szczególnie narażone na powstanie plam pigmentacyjnych. Przemysł kosmetyczny wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom.

Działanie

Działanie kremu opiera się na potrójnym kompleksie wybielającym oraz filtrom UVA i UVB, które zapewniają wysoką ochronę przeciwsłoneczną. Ten innowacyjny specyfik wykazuje podwójne działanie. Wybiela przebarwienia, jednocześnie chroni skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym. W przypadku kuracji, które mają na celu usunięcie plam pigmentacyjnych, należy stosować kremy z filtrem SPF 50+. Pominięcie tego kroku może pogłębić problem przebarwień. Pharmaceris ALBUCIN– Trójaktywny krem wybielający do twarzy na dzień SPF 50+ zwalnia nas z obowiązku stosowania preparatu zapewniającego ochronę przeciwsłoneczną.

Potrójny kompleks wybielający działa na 3 poziomach. Hamuje wytwarzanie i nierównomierne rozmieszczanie melaniny. Mechanizm działania potrójnego kompleksu wybielającego składa się z trzech etapów:
1. stopniowe zmniejszanie produkcji melaniny w melanocytach
2. zahamowanie aktywności tyrozynazy, czyli enzymu uczestniczącego w syntezie melaniny
3. zablokowanie transportu melaniny do naskórka.

Pharmaceris ALBUCIN– Trójaktywny krem wybielający do twarzy na dzień SPF 50+ zawiera biologicznie aktywną witaminę C, która wzmacnia efekt depigmentacyjny, rozjaśniając przebarwienia. Z kolei witamina E, zwana również witaminą młodości, posiada właściwości antyoksydacyjne i zwalcza wolne rodniki, które przyśpieszają procesy starzenia.

Skuteczność potwierdzona badaniami

4-tygodniowe badania przeprowadzone w Niezależnym Instytucie Badawczym, potwierdzają skuteczność Pharmaceris ALBUCIN– Trójaktywnego kremu wybielającego do twarzy na dzień SPF 50+. Wykazano, iż:

  • specyfik w 95% zapobiega powstawaniu nowych przebarwień wskutek promieniowania ultrafioletowego
  • preparat wykazuje właściwości nawilżające (60% badanych)
  • specyfik u 45% badanych rozjaśnił istniejące przebarwienia
  • preparat wyrównał koloryt skóry u 45% ochotników.