Artykuły Moda

Vogue – wydawniczy bóg mody

To najbardziej popularne, a równocześnie najbardziej ekskluzywne czasopismo zajmujące się modą oraz stylem na całym świecie. Każda modelka marzy, aby znaleźć się na okładce Vogue, bo jest to równoznaczne z bezcennym prestiżem.

To najbardziej popularne, a równocześnie najbardziej ekskluzywne czasopismo zajmujące się modą oraz stylem na całym świecie. Każda modelka marzy, aby znaleźć się na okładce Vogue, bo jest to równoznaczne z bezcennym prestiżem.

Pierwsze wydanie Vogue ukazało się już we wrześniu 1892 roku w Stanach Zjednoczonych! Wydawany od końca XIX wieku magazyn zajmujący się szeroko rozumianą modą, nieprzerwalnie triumfuje wśród prestiżowej kobiecej prasy.

Samo słowo „vogue” z francuskiego oznacza modę, popularność, więc nazwa magazynu idealnie oddaje jego ideę.

Vogue, choć głównie kojarzy się z sesjami mody, ekskluzywnymi markami, drogimi produktami, modelkami i projektantami, porusza także bardziej poważną tematykę. Możemy poczytać o sztuce, kulturze, polityce, aktualnych zjawiskach społecznych.

Rankingi według Vogue

Być na okładce Vogue to ogromne wyróżnienie w świecie modelingu i show biznesu. Nie tylko modelki, ale i piosenkarki, aktorki coraz częściej pozują dla najlepszych fotografów na świecie, którzy pracują dla Vogue.

Bardzo popularne i cenione stały się rankingi Vogue’a. Magazyn wyróżnia np. najbardziej stylowe kobiety dekady, najlepiej ubranych celebrytów na świecie, czy ocenia, np. oskarowe kreacje gwiazd Hollywood.
Vogue jest marką samą w sobie, z związku z tym pochwała ze strony tego magazynu, czy propozycja współpracy jest ogromnym wyróżnieniem.

Cały świat w rękach Vogue’a

Najbardziej cenione i opiniotwórcze wydania Vogue’a to: amerykańskie, brytyjskie i francuskie. Pochodzą z krajów, gdzie stolice – Nowy York, Londyn i Paryż dyktują obowiązujące trendy i tworzą współczesny świat mody.

Warto wiedzieć, że Vogue wydawany jest w 21 krajach, w:
Australii, Brazylii, Chinach, Francji, Grecji, Hiszpanii, Indiach, Japonii, Korei Południowej, Meksyku, w Niemczech, Portugalii, Tajlandii, Ukrainie, Rosji, w Stanach Zjednoczonych, na Tajwanie, w Turcji, Wielkiej Brytanii, we Włoszech i w Holandii.

Drogie Panie, jak myślicie, czy Polska doczeka się kiedyś swojej edycji Vogue’a?

Zuzanna Górka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *