Seks

Jak prowadzić udane życie seksualne w dojrzałym związku?

Jak prowadzić udane życie seksualne w dojrzałym związku

Czas mija, a wraz z nadmiarem obowiązków, stresem czy wychowaniem dzieci przykładamy coraz mniejszą wagę do naszego życia seksualnego, zapominając o tym, że jest ono istotnym elementem każdego związku. W tym artykule podpowiemy Ci, jak sprawić, by Wasze życie erotyczne znów nabrało kolorów.

Nie bój się eksperymentów!

Choć niektóre małżeństwa nawet po wielu latach czerpią przyjemność ze współżycia bez urozmaiceń, to niektóre pary zdecydowanie szybciej się nudzą i potrzebują wprowadzenia nowości. Nie znaczy to jednak, że potrzebna jest od razu wielka rewolucja – nawet drobna zmiana pozycji, wybranie innego miejsca czy ponętna bielizna mogą znacząco poprawić jakość Waszego pożycia. Przede wszystkim nie należy zapominać o rozmowie – wymienienie się oczekiwaniami i fantazjami na pewno pozwoli Wam dojść do wspólnego punktu, dzięki któremu oboje osiągnięcie satysfakcję. Czasem nawet małe kroki mogą przynieść ogromne zmiany!

Spróbuj zwolnić

Nie da się ukryć, że mamy coraz mniej czasu dla siebie. Żyjemy szybko, dużo pracujemy, a swój wolny czas nie poświęcamy na odpoczynek ani spędzenie czasu z najbliższą osobą, ale na kolejne obowiązki i zobowiązania. Odbija się to negatywnie nie tylko na naszym zdrowiu, ale również na poczuciu bliskości i życiu seksualnym. Nie bój się zwolnić – świat się nie zawali, jeśli zrezygnujesz z wizyty u nielubianej kuzynki albo odłożysz sprzątanie na inny dzień pod warunkiem, że odpowiednio wykorzystasz ten czas.

Czytanie książki lub gorąca kąpiel pozwolą Ci się zrelaksować, a co za tym idzie – dadzą szansę na obudzenie Twojego libido na nowo. Miło spędzony czas z partnerem, na przykład na oglądaniu filmu lub przytulaniu, również pomoże się odprężyć i wprowadzić w stan pobudzenia seksualnego. Kolejnym wprawiającym w erotyczną atmosferę elementem jest rozbudowana i zróżnicowana gra wstępna. Bycie odprężonymi, ale i pobudzonymi na pewno pomoże Wam odkryć seksualność na nowo.

Zadbaj o zdrowie

Choć dojrzałość ma swoje plusy w zakresie seksualności, jak chociażby możliwość rezygnacji z antykoncepcji, to jednak wiąże się ona z kilkoma przeszkodami mogącymi utrudniać życie seksualne. W przypadku kobiet jest to menopauza, która ze względu na wahania hormonalne może powodować spadek libido oraz suchość pochwy. Tutaj z pomocą przychodzi regularna konsultacja z lekarzem ginekologiem – rozwiązaniem może być włączenie hormonalnej terapii zastępczej oraz stosowanie lubrykantów, które znacząco poprawią jakość współżycia.

W przypadku mężczyzn sprawa jest zdecydowanie bardziej skomplikowana. Choć głównym problemem, który spotyka mężczyzn w średnim wieku, jest problem ze wzwodem czy nawet całkowita impotencja, to przyczyn tego stanu może być wiele – od stresu przez andropauzę aż po choroby cywilizacyjne. Oczywiście, warto poszukać źródła problemu i starać się z nim walczyć, jednak nie zawsze przynosi to oczekiwane skutki. W takich sytuacjach warto sięgnąć po tabletki na potencję. Odpowiedni wybór tego typu środków pozwoli Ci szybko uzyskać sprawność seksualną, która pozostanie z Tobą nawet na wiele godzin. Stosowanie tabletek na potencję jest powszechne i bezpieczne!

Komentarze (5)

juka

6 miesięcy temu

Tabletki na potencję są po to, by z nich korzystać. Nie ma sensu wstydzić się ich kupować w aptece.

tusia

6 miesięcy temu

Czasem trzeba wspomóc pewne zjawiska fizjologiczne, sięgając po viagrę. Nie ma w tym nic złego.

halina

6 miesięcy temu

To prawda, czasem trzeba nieco zwolnić i zadbać o zdrowie, w tym seksualne.

tina

6 miesięcy temu

Ja również uważam, że w każdym wieku można prowadzić satysfakcjonujące życie seksualne.

jasia

6 miesięcy temu

Wszystko jest dla ludzi, także tabletki na potencję:)

Zostaw komentarz