Seks

Jak radzić sobie z przeszkodami w sferze seksualnej?

Jak radzić sobie z przeszkodami w sferze seksualnej

Choć lata mijają, seks pozostaje istotnym elementem związku nawet w relacjach z bardzo długim stażem. Niestety z czasem pojawia się coraz więcej przeszkód utrudniających pełne czerpanie radości ze współżycia. Nie znaczy to jednak, że należy się z tym godzić. W tym artykule wskażemy Ci kilka najpopularniejszych przyczyn pogorszenia jakości życia seksualnego oraz poradzimy jak sobie z nimi radzić.

Problemy zdrowotne i dojrzałość

Choć w wielu wypadkach kojarzymy pogorszenie jakości życia seksualnego z wypaleniem relacji albo nadmiarem stresu, to nie należy zapominać o innych czynnikach związanych ze zdrowiem. Może być tak, że brak chęci do współżycia jest spowodowany chorobą, np. cukrzycą albo nadciśnieniem. W takiej sytuacji należy koniecznie iść do lekarza i zadbać o regularne przyjmowanie leków – zły stan zdrowia wpływa nie tylko na ochotę na seks, ale również na impotencję oraz wiele innych czynników, które mogą negatywnie wpływać na Twoje życie.

Impotencja nie zawsze ma swoje korzenie w chorobie. Wielu starszych mężczyzn doświadcza jej pod wpływem andropauzy i ograniczenia wytwarzania testosteronu. W takiej sytuacji pożądanym i bezpiecznym wyjściem będzie skorzystanie ze wspomagania farmakologicznego. Dobrym i sprawdzonym wyborem będzie dostępna od lat viagra, którą cechuje szybkie i długie działanie – możesz być pewna, że pomoże ona Twojemu partnerowi. Kwestię przekwitania tyczą się także kobiet – w ich przypadku odpowiednim wyjściem będzie uregulowanie gospodarki hormonalnej oraz skorzystanie z odpowiedniego nawilżenia.

Stres i szybkie życie

Choć wspominaliśmy o impotencji związanej z wiekiem oraz chorobami, nie znaczy to, że problem dotyczy wyłącznie mężczyzn w okresie przekwitania. Szybki tryb życia, podporządkowany pracy i osiąganiu sukcesów może negatywnie odbijać się na psychice młodych osób, tym samym wywierając naprawdę zły wpływ na ich życie seksualne.

Oczywiście, jeśli ta kwestia leży po stronie męskiej niemocy, również warto wspomóc się viagrą, jednak warto zająć się sprawą kompleksowo i poza środkami farmaceutycznymi dać sobie także szansę na odpoczynek i odprężenie się z ukochaną osobą w spokoju. Wpływ na życie seksualne może mieć także siedzący tryb życia i jedzenie niskiej jakości – zmiana nawyków żywieniowych może poprawić Waszą sytuację, a przy okazji pozwoli zadbać także o zdrowie.

Rutyna

Nawet jeśli Wasz związek jest naprawdę udany i ciepły, może zdarzyć się tak, że w Waszej sypialni zagościła rutyna, która zniechęca do podejmowania aktywności seksualnej lub czyni ją mechaniczną i pozbawioną prawdziwej namiętności. Wbrew pozorom jest to przyczyna pogorszenia jakości życia seksualnego, z którą bardzo łatwo się uporać – wystarczy, że porozmawiasz z partnerem. Możecie wymienić się pomysłami i doświadczeniami, a w efekcie wypracować pomysł na zrobienie czegoś nowego. Czasem mały krok, jak zmysłowa gra wstępna czy spróbowanie nowej pieszczony może na nowo rozbudzić Waszą namiętność.

Komentarze (5)

juka

1 rok temu

Z wiekiem pojawiają się różne przeszkody, ale większość z nich można usunąć i cieszyć się seksem.

tusia

1 rok temu

Niestety, stres nie sprzyja udanemu życiu seksualnemu.

halina

1 rok temu

Niewątpliwie stres jest wrogiem dobrego seksu.

tina

1 rok temu

Z wiekiem pojawiają się różne dysfunkcje seksualne, ale można im zaradzić.

jasia

1 rok temu

Na pewno trzeba zrobić wszystko, by przegonić rutynę z sypialni.

Zostaw komentarz