Jak pozbyć się wąsika przed sylwestrem?

Wąsik to zmora milionów kobiet na całym świecie. Choć jest on zdecydowanie cieńszy niż u mężczyzn i tym samym mniej widoczny, to przed zabawą sylwestrową pragniemy się go pozbyć.

Wbrew pozorom owłosienie na twarzy nie dotyczy wyłącznie pań, których organizm nadmiernie produkuje testosteron. Każda z nas ma na twarzy włoski, przy czym u niektórych z nas są one bardziej, a u innych słabiej widoczne. Niewątpliwie naturalne brunetki znajdują się w gorszej sytuacji, ponieważ ich włosy ze względu na zawarty w nich pigment bardziej rzucają się w oczy. Wąsik nierzadko stanowi źródło kompleksów, na szczęście można się go pozbyć przy pomocy różnych metod. Którą z nich wybrać?

Pozbądź się wąsika przy pomocy wosku

Niechcianych włosków można pozbyć się przy użyciu wosku. Zabieg można wykonać w gabinecie kosmetyczki, przeznaczając na ten cel około 20 zł. Jeśli nie znasz żadnej specjalistki, której mogłabyś powierzyć swoją twarz, odwiedź drogerię. W sklepach można znaleźć zestaw do depilacji twarzy, który zawiera specjalne plasterki z woskiem. Przed użyciem należy rozgrzać je w dłoniach, po czym przylepić i zdecydowanym ruchem ręki oderwać wraz ze zbędnym owłosieniem. Ta metoda depilacji pozwala pozbyć się problemu wraz z cebulkami, więc przez 2-3 tygodnie cieszymy się gładką skórą. Warto jednak pamiętać, iż wosk nie jest rozwiązaniem uniwersalnym. Może podrażniać, toteż powinny unikać go właścicielki wrażliwej skóry. Po depilacji towarzyszy nam zaczerwienienie, w związku z tym usuwanie zbędnego owłosienia warto przeprowadzić kilka dni przed zaplanowaną imprezą.

Wady i zalety depilatora do twarzy

Od pewnego czasu na rynku dostępne są depilatory do twarzy. Te nowoczesne urządzenia zostały zaprojektowane w taki sposób, iż usuwają nawet najdrobniejsze włoski. Po użyciu depilatora przez miesiąc nie musimy martwić się wąsikiem. Na korzyść tego rozwiązania przemawia fakt, iż odrastające włoski są wyraźnie rzadsze i mniej widoczne. Niestety, nie ma róży bez kolców, depilator do twarzy posiada również wady. Nie wszystkie panie mogą korzystać z jego dobrodziejstw, ponieważ jego stosowaniu towarzyszy ból. Depilator do twarzy to spora inwestycja, rzędu kilkuset złotych, ale zwraca się po upływie kilku lat.

Bezbolesna metoda depilacji – krem osłabiający włoski

Dla kobiet, które nie najlepiej znoszą ból, opracowano kremy do depilacji. Niestety, na tym kończą się ich zalety. Specjalną emulsję nakładamy na wąsik, po czym czekamy 10 minut i usuwamy przy pomocy specjalnej szpatułki. Zadaniem kremu jest osłabienie włosków, ale jego działanie pozostawia wiele do życzenia. Niektóre włoski są oporne, więc pozbywamy się tylko ich części. Z cebulek, które pozostają w skórze, szybko odrasta nowy wąsik. Depilację przy użyciu kremu należy powtarzać co tydzień.

Usuwanie wąsika przy pomocy lasera

Depilacja laserowa to niewątpliwie najskuteczniejsza, a zarazem najdroższa forma walki z wąsikiem. Paradoksalnie, lepiej rozprawia się z ciemnymi włoskami. Laser ma za zadanie zniszczyć struktury, które uczestniczą we wzroście włosków, toteż problem nie powraca pomimo upływu czasu. W związku z tym, iż owłosienie na twarzy nierzadko stawia opór podczas depilacji, należy przeprowadzić minimum 4 sesje w kilkutygodniowych odstępach. Koszt 1 serii depilacji laserowej twarzy waha się w granicach 150-200 zł. Im jaśniejsze i cieńsze włoski, tym boleśniej odczuje to portfel.

Marlena