Jak optycznie powiększyć usta

Duże, pełne usta stanowią jeden z kobiecych atrybutów. Niestety, nie wszystkie zostałyśmy obdarowane takimi wargami przez naturę. Jak optycznie powiększyć usta?

Zaprzyjaźnij się z konturówką

Dobra kredka do ust pozwala doskonale wyrysować kontur warg. Jeśli wyjedziesz nieco poza krawędź ust, ale zrobisz to z wyczuciem i symetrycznie, to możesz zamalować fragment skóry i tym samym stworzyć wrażenie, że twoje wargi są większe niż w rzeczywistości. Do tego trzeba mieć jednak wprawną rękę, sporo cierpliwości, nieco więcej czasu i dobrej jakości konturówkę. Ta nie może być zbyt tępa, bo malowanie nią skóry okaże się istną katorgą.

Polub błyszczyki

Błyszczyki nadają wargom lustrzany połysk, dzięki czemu usta sprawiają wrażenie większych i pełniejszych. Na rynku można znaleźć coraz lepszej jakości błyszczyki. Wiele z nich jest trwałych i utrzymuje się na wargach do kilku godzin.  Jeśli zależy ci na trwałości, postaw na błyszczyki o lepkiej, gęstej konsystencji.  Jeśli korzystasz  ich dobrodziejstw, warto spiąć włosy, aby te nie lepiły się do warg. Zwłaszcza w wietrzne dni jest to uciążliwe.

Postaw na szminki o błyszczącym wykończeniu

Matowe pomadki mają to do siebie, że optycznie pomniejszają usta. Z kolei kremowe, satynowe i perłowe, które pozostawiają na wargach mniej lub bardziej subtelny połysk, optycznie powiększają usta.

Sięgaj po jasne odcienie pomadek

Tak naprawdę ciemny fiolet czy brąz optycznie pomniejszają wargi. Dlatego sięgaj po jaśniejsze kolory – róże, fiolety, beże i czerwienie. Jaskrawe kolory optycznie powiększają usta i warto wykorzystać tę informację w swojej codziennej praktyce makijażowej.