Jeśli w Twoim mieście znajduje się sauna, koniecznie musisz ją odwiedzić. Warto się jednak przedtem zapoznać z prostymi zasadami korzystania z sauny.

Zdrowie przede wszystkim

Jakiekolwiek schorzenia skórne objawiające się ropniami czy owrzodzeniami, gorączka czy zaawansowane problemy z krążeniem automatycznie wykluczają możliwość korzystania z sauny. Jeśli mamy skłonność do krwawień czy jesteśmy w ciąży – należy najpierw zapytać lekarza, czy w naszym stanie jest to dozwolone – być może pozwoli nam na krótkie wejście do określonego typu sauny.

Pamiętaj – choroby zakaźne lubią wilgoć i ciepło, dla nich sauna to prawdziwy raj, dlatego lepiej nie iść do sauny po świeżo przebytej chorobie, a już na pewno nie w trakcie jej trwania.

Jesli cierpisz na jaskrę, lub masz do niej skłonności – sauna nie jest dla Ciebie.

Jak korzystać z sauny?

Kiedy już zdecydujemy się na skorzystanie z sauny, warto zainteresować się i poczytać jak bezpiecznie korzystać z tej formy rekreacji bądź kuracji w zależności od tego, co chcemy osiągnąć.

Do sauny powinno się wybierać z dwoma ręcznikami. Pierwszy – którym okrywamy swoje ciało – oraz drugi – który podkładamy pod nogi. W saunie powinno przebywać się bez bielizny. Nie zawsze jednak przestrzega się tej zasady. Najczęściej jest to uzależnione od miejsca, w którym mieści się sauna.