Uroda

Jak dbać o włosy i paznokcie?

Jak dbać o włosy i paznokcie

Jakie suplementy na włosy stosować, aby jednocześnie zadbać o paznokcie? Podpowiadamy, że szczególną uwagę należy zwrócić na skrzyp polny i biotynę. Dajemy też kilka porad, w jaki sposób dbać o włosy poprzez zmianę drobnych, codziennych nawyków.

Suplementy na włosy to często również dobre suplementy na paznokcie

Kapsułki i tabletki na włosy bez recepty zawierają bardzo często wyciąg ze skrzypu polnego oraz biotynę – dwa składniki, bez których rzadko kiedy obywają się suplementy na paznokcie. Oba składniki mają szerokie zastosowanie w suplementacji i medycynie naturalnej, przy czym produkty skóry, jakimi są włosy i paznokcie szczególnie mogą na nich skorzystać:

  • skrzyp polny jest rośliną o najwyższym znanym stężeniu krzemionki¹ – krzem odgrywa kluczową rolę we wzroście i ochronie włosów i paznokci, jest niezbędny do produkcji białka budującego produkty skóry². Sprawia, że paznokcie zyskują twardą płytkę i przestają się łamać. Naprawia strukturę włosa, pomagając zamknąć otwarte łuski, co przekłada się na odzyskanie blasku i mocne, zdrowe włosy,
  • biotyna (witamina H), która jest bogatym źródłem siarki – dobre suplementy na włosy i paznokcie zazwyczaj na niej bazują. Dzięki dostarczaniu siarki, która stymuluje produkcję keratyny, biotyna pobudza porost włosów. Sprawia, że łodygi stają się mocne, a końcówki włosów przestają się rozdwajać. Biotyna wzmacnia też paznokcie i poprawia wygląd płytki.

To dlatego, stosując suplementację na gęste, mocne i lśniące włosy, można też jednocześnie oczekiwać poprawy kondycji naszych paznokci. Przykładem preparatów, gdzie znajdziemy zarówno ekstrakt ze skrzypu polnego, jak i biotynę są suplementy na włosy i paznokcie Pure4Me. Więcej o ich właściwościach można przeczytać na stronie: https://pure4me.pl/suplementy-na-wlosy/ , a następnie wykonać test i dostać spersonalizowane suplementy dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Kiedy sięgać po suplementy na włosy i paznokcie?

Suplementy na włosy i paznokcie w postaci saszetek, kapsułek lub tabletek można rozważyć, gdy zauważamy, że nasze włosy są przesuszone, matowe, zniszczone bądź wypadają, a paznokcie zaczynają wykazywać skłonność do łamania się i kruszenia. Mogą to być bowiem objawy diety ubogiej we wspomniany wyżej krzem i siarkę, ale też i wielu witamin, m.in. witaminy A i C.

Tabletki na włosy a złe nawyki pielęgnacji włosów

Na koniec warto jeszcze nadmienić, że różnorakie suplementy i tabletki na włosy mogą wspomóc Twoje cele, jednak warto również przyjrzeć się temu, w jaki sposób traktujesz swoje włosy na co dzień. Zniszczone, przesuszone włosy, to nierzadko efekt złych nawyków. Należą do nich przede wszystkim:

  • kładzenie się spać z mokrymi włosami (w ten sposób “wycierasz je” o poduszkę, naruszając ich osłonkę),
  • szarpanie włosów przy rozczesywaniu,
  • zbyt częste mycie włosów (zaleca się myć włosy co 2-3 dni),
  • używanie szamponów z SLS i SLES,
  • farbowanie,
  • używanie prostownic lub lokówek.

Jeżeli połączysz suplementy na włosy z prawidłową pielęgnacją włosów, z pewnością masz większe szanse na przywrócenie swoim włosom pięknego, zdrowego wyglądu, siły i blasku.


¹  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29202511/

²  https://medycznewiadomosci.pl/blog/wlosy/skrzyp-polny-na-porost-wlosow-dziala-czy-nie/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *