Sekrety kosmetyków Uroda

Jak dbać o włosy farbowane?

Często się farbujesz? Twoje włosy po zmianie koloru stają się słabe, łatwo się łamią, wypadają i szybko tracą blask? Dowiedz się, jak dbać o włosy farbowane.

Często się farbujesz? Twoje włosy po zmianie koloru stają się słabe, łatwo się łamią, wypadają i szybko tracą blask? Dowiedz się, jak dbać o włosy farbowane.

Włosy pod szczególną ochroną
Farbowanie to dla włosów nadal duże obciążenie, chociaż nowoczesne farby mają coraz mniejszą ilość szkodliwych substancji. Częste powtarzanie zabiegów koloryzujących prowadzi do osłabienia struktury włosa, otwierania jego łusek, a w konsekwencji do łamliwości oraz rozdwajania się końcówek. Aby temu zapobiec, od razu po farbowaniu należy otoczyć włosy szczególną ochroną i troską.

Jak myć włosy farbowane?

Włosy farbowane potrzebują zupełnie innej pielęgnacji, niż te o naturalnym kolorze. Do mycia głowy warto wybrać szampon przeznaczony specjalnie dla farbowanych włosów. W jego skład wchodzą składniki, które odżywiają i regenerują naruszoną strukturę włosa, a także utrwalają nałożony kolor. Można też użyć szamponów przeznaczonych dla konkretnej barwy.

Dzięki nim kolor pozostanie świeży i głęboki przez dłuższy czas. Podczas mycia ważne jest, aby unikać gorącej wody. Pod jej wpływem łuski włosów otwierają się i pigmenty szybciej ulegają wypłukaniu.

Jakich kosmetyków używać do włosów farbowanych?

Włosy należy pielęgnować też odpowiednimi odżywkami i maseczkami. Aby dały oczekiwany efekt, powinny mieć właściwości nawilżające i regenerujące.

Dobrej jakości produkty będą zawierały wyciągi roślinne, witaminy, proteiny, keratynę oraz filtry słoneczne. Jeśli włosy są bardzo zniszczone i nadmiernie wysuszone, można sięgnąć także po nawilżające lotiony i spraye.

Co szkodzi włosom farbowanym?

Warto wiedzieć, jakich czynników unikać, aby kolor utrzymał się jak najdłużej. Farbowane włosy źle znoszą:

  • Mycie w gorącej wodzie – powoduje to otwarcie łuski włosa.
  • Suszenie i modelowanie gorącym powietrzem – grozi nadmiernym łamaniem i wysuszeniem włosów.
  • Promieniowanie ultrafioletowe – przed wyjściem na słońce należy stosować nakrycie głowy lub kosmetyki z filtrami UV.

Jednak najbardziej szkodliwe dla włosów jest nasze własne postępowanie. Nadmierne farbowanie, zbyt długie trzymanie farby na głowie a przede wszystkim nieregularna pielęgnacja – to najczęstsze przyczyny złego stanu włosów.

Piękny wygląd i trwały kolor wymagają wiele zachodu. Włosy z pewnością potrafią się za tę troskę odwdzięczyć.

Komentarze (3)

linea

6 lat temu

Ja nie używam kosmetyków do włosów farbowanych, ale zawsze po umyciu włosów nakładam maseczkę lub odżywkę. Staram sie też dbać o ciągłe nawilżanie moich włosów. Układając fryzurę każdego dnia nakładam na włosy odrobinę olejku kokosowego. Nakładam go również na dwie godziny przed myciem włosów, lub zostawiam na całą noc, po czym rano myję włosy. Olejki działaja na moje włosy rewelacyjnie.

aniaq235

6 lat temu

O moje włosy dbam poprzez wizyty w Kelo Design Gdynia.
uważam, ze starannie wykonują każdy zabieg fryzjerski.
Jestem mega zadowolona.

kswkswksw121512

7 lat temu

jest szereg kosmetyków bardzo przydatnych w pielęgnacji farbowanych włosów

Zostaw komentarz