Często się farbujesz? Twoje włosy po zmianie koloru stają się słabe, łatwo się łamią, wypadają i szybko tracą blask? Dowiedz się, jak dbać o włosy farbowane.

Włosy pod szczególną ochroną
Farbowanie to dla włosów nadal duże obciążenie, chociaż nowoczesne farby mają coraz mniejszą ilość szkodliwych substancji. Częste powtarzanie zabiegów koloryzujących prowadzi do osłabienia struktury włosa, otwierania jego łusek, a w konsekwencji do łamliwości oraz rozdwajania się końcówek. Aby temu zapobiec, od razu po farbowaniu należy otoczyć włosy szczególną ochroną i troską.

Jak myć włosy farbowane?

Włosy farbowane potrzebują zupełnie innej pielęgnacji, niż te o naturalnym kolorze. Do mycia głowy warto wybrać szampon przeznaczony specjalnie dla farbowanych włosów. W jego skład wchodzą składniki, które odżywiają i regenerują naruszoną strukturę włosa, a także utrwalają nałożony kolor. Można też użyć szamponów przeznaczonych dla konkretnej barwy.

Dzięki nim kolor pozostanie świeży i głęboki przez dłuższy czas. Podczas mycia ważne jest, aby unikać gorącej wody. Pod jej wpływem łuski włosów otwierają się i pigmenty szybciej ulegają wypłukaniu.

Jakich kosmetyków używać do włosów farbowanych?

Włosy należy pielęgnować też odpowiednimi odżywkami i maseczkami. Aby dały oczekiwany efekt, powinny mieć właściwości nawilżające i regenerujące.