Seks

Akupunktura na poprawę libido

Obniżenie poziomu libido to jeden z najbardziej wstydliwych problemów kobiet przechodzących menopauzę. Czy akupunktura może być skuteczną formą leczenia zaburzeń libido u kobiet?

Obniżenie poziomu libido to jeden z najbardziej wstydliwych problemów kobiet przechodzących menopauzę. Czy akupunktura może być skuteczną formą leczenia zaburzeń libido u kobiet?

Co z Twoim libido?

Okres przekwitania wiąże się z wieloma różnymi zmianami w organizmie, które negatywnie oddziałują na jakość życia. Zaburzenia seksualne to uciążliwa i wstydliwa dolegliwość dla kobiety, która chce pozostać aktywna seksualnie. Do typowych objawów obniżenia libido należą:

  • spadek lub brak pożądania seksualnego
  • zaburzenia podniecenia
  • zaburzenia orgazmu (skrócenie czasu lub brak orgazmu)
  • dyspareunia

Dlaczego dochodzi do zaburzeń libido?

Zaburzenia seksualne w okresie menopauzy są związane głównie ze zmniejszaniem się stężenia estrogenów i androgenów. Ale sprzyjają temu również inne czynniki. Jednym z nich jest zanikanie więzi z partnerem, którego przyczyn można szukać w chorobie lub zaburzeniach erekcji.

Inną grupą czynników są kompleksy i stereotypy związane z wiekiem, narosłe głównie wokół tezy, że po pięćdziesiątce pewnych rzeczy już nie wypada. Kolejnym czynnikiem są wszelkiego rodzaju blokady i przyczyny związane ze dojrzalakobieta.plm psychicznym.

Jak można podnieść swoje libido?

Najpopularniejszą metodą leczenia zaburzeń seksualnych, związanych z okresem menopauzy jest stosowanie hormonalnej terapii zastępczej. Niestety nie jest to lekarstwo idealne, ani skuteczne dla wszystkich. Niektóre pacjentki nie mogą przyjmować HTZ, a inne kobiety, stosujące terapię, nie zauważyły poprawy.

Alternatywą dla klasycznej medycyny jest tradycyjna medycyna chińska. Jak wynika z badań przeprowadzonych w Poradni Bólu i Akupunktury Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, akupunktura może być bardzo skuteczną i w pełni naturalną metodą leczenia, zarówno obniżenia libido, jak i innych dolegliwości wynikających z menopauzy.

Jak akupunktura działa na libido?

Według chińskich wierzeń zaburzenia libido i dolegliwości natury psychicznej są spowodowane obniżeniem pierwiastka Yin w ciele. Z kolei inne symptomy przekwitania są związane z nadmiarem pierwiastka Yang (m.in. uderzenia gorąca, zlewne poty).

Akupunktura przywraca w ciele naturalną równowagę Yin i Yang oraz wyrównuje przepływ wewnętrznej energii.

Okazuje się, że nie jest to tylko kwestia starożytnych wierzeń – badania potwierdzają korzystne działanie akupunktury na libido. Aż 33,3% pacjentek stwierdziło całkowitą poprawę i przywrócenie pożądania seksualnego po zabiegach akupunktury.

Aż 50% pacjentek zauważyło u siebie dużą poprawę i oceniło obniżenie swojego libido jako lekkie. Tylko 16,7% pacjentek wciąż odczuwało duże dolegliwości związane z zaburzeniami seksualnymi.

Warto zwrócić się w kierunku medycyny alternatywnej, zwłaszcza jeśli ma swoje poparcie w naukowych badaniach. Nie można jednak zapominać, aby zabiegi wykonywać pod okiem doświadczonych specjalistów, najlepiej w gabinetach lekarskich.

Komentarze

eve

8 lat temu

libido jest bez watpienia bardzo wazne i jesli jest w dolnej granicy normy to rzeczywiscie nieciekawie ,zycie jest szare, dobrze, ze akupunktura pomaga kobietom je przywrocic .

Zostaw komentarz