Eurovision-Song-Contest

Nr 13  Dania, Anti Social Media „The way you are”

Jedna z najbardziej lekkich i przyjemnych dla ucha piosenek. Niestety,  bukmacherzy nie wróżą jej sukcesów. My mimo to wierzymy, że grupie Anti Social Media uda się awansować do finału i uplasować w nim w pierwszej 10.

Nr 14 Albania, Elhaida Dani „I`m alive”

W Albanii nie obyło się bez perturbacji, początkowo Elhaida Dani miała wykonać zupełnie inną piosenkę.   My jednak uważamy, że zmiana utworu wyszła artystce na korzyść. „I`m alive” raczej nie zdobędzie Grand Prix, ale piosenka  jest miła dla ucha.

Nr 15 Rumunia, Voltaj „All over again”

Voltaj to jeden z najpopularniejszych rumuńskich zespołów. Piosenka zostanie wykonana w dwóch językach – ojczystym i angielskim.  Wiele osób  uważa, że utwór sporo by zyskał, gdyby odśpiewano go po rumuńsku. Z drugiej strony angielskie słowa przybliżą przesłanie piosenki większej grupie osób.

Nr 16 Gruzja, Nina Sublatti „Warrior”

“Warrior” to dynamiczny, nowoczesny utwór utrzymany w mrocznym klimacie. Nina może poszczycić się mocnym głosem, dobrym akcentem i umiejętnością budowania napięcia. Obok tej piosenki nie można przejść obojętnie.  Naszym zdaniem ze względu na przesłanie, dynamizm i emocje zajdzie wysoko.

Czy pośród zaprezentowanych piosenek macie swoich faworytów? My trzymamy kciuki za estoński duet.

Marlena

Źródło zdjęcia (ikony wpisu) – Vugar Ibadov, Baku Crystal Hall,  licencja CC BY-SA 3.0