Fitness Najnowsze

Ćwiczenia na ładną figurę

fitness

Piękna i szczupła figura to marzenie każdej kobiety. W uzyskaniu idealnej sylwetki pomogą odpowiednie ćwiczenia.

Wraz z sezonem letnim zapełniają się kluby sportowe i siłownie. Coraz więcej czasu spędzamy także na świeżym powietrzu i otwartych siłowniach miejskich. Dużą popularnością wśród kobiet cieszą się zajęcia fitnessu czy aerobiku. Gdy nie mamy czasu, aby codziennie biec do siłowni czy sali sportowej wystarczy kilkadziesiąt minut ćwiczeń w domowym zaciszu czy ogrodzie. Odpowiedni zestaw ćwiczeń wymodeluje partie naszego ciała.

Skłony

To popularne ćwiczenie, które znamy już z czasów szkolnych. Aby poprawnie je wykonać należy rozstawić stopy na szerokości bioder, wyprostować plecy i na przemian schylać się, dotykając dłonią stopy. Tak wykonane rozciągnie i rozluźni nasze mięśnie.

Przysiady

Prawidłowo wykonane przysiady pozwolą wymodelować nam pośladki. Wystarczy, że rozstawimy stopy na szerokość bioder i będziemy wykonywać przysiady, w taki sposób, jakbyśmy chciały usiąść na krześle. Przy tym ćwiczeniu napinamy mięśnie pośladków oraz ud. Pamiętajmy o prostych plecach i odpowiednim oddychaniu.

Kręcenie bioder

Piękna talia jest do osiągnięcia. Pomoże w tym ćwiczenie kręcenia bioder. Stając z rozstawionymi stopami, lekko uginamy kolana. Ręce kładziemy na biodrach i wykonujemy ruch okrężny. Taką czynność powtarzamy kilkakrotnie, zmieniając kierunek obrotów naszych bioder.

Deskafitness

Deska czyli tzw. plank jest bardzo popularnym i skutecznym ćwiczeniem na płaski brzuch. Odpowiedni podpór na przedramionach powoduje napięcie mięśni nie tylko brzucha, ale również ramion i nóg. Początkujący powinni  wytrzymać w takiej pozycji około  kilkunastu sekund, stopniowo zwiększając ten czas do minuty.

Nie musimy zapisywać się na profesjonalne zajęcia do klubu fitness czy siłowni. Same także możemy bez problemu ćwiczyć, modelując naszą figurę. Warto poświęcić trochę czasu na codzienną dawkę ćwiczeń. Odpowiednia, energiczna muzyka i kolorowy strój z pewnością wprawią nas w pozytywny nastrój i zmotywują do aktywnego działania.

Komentarze (4)

drobina

9 lat temu

Dobre rady. Teraz trzeba tylko ostro się zmobilizować do SYSTEMATYCZNYCH ćwiczeń

sirena46

9 lat temu

Ja też kiedyś miałam lepszą figurę, byłam bardzo szczupła.
W okresie menopauzy trochę przytyłam. Czas wziąć się za siebie tym bardziej, że przemiana materii jest coraz wolniejsza.

filodendron 2

9 lat temu

Kiedyś miąlm ładna figure ,jednak zmartwienia ,choroby doprowadziły mnie do tego ,że przestałam sie nia interesować . Jednak tak nie mozna bo zła figura ,to także zły humor. Zabieram sie za ćwiczenia 🙂

pati25

9 lat temu

Ćwiczę sama w domu.Wykonuję mój zestaw ćwiczeń.Chcę poprawić swoją figurę na zbliżające się lato 🙂

Zostaw komentarz