Uroda

Fotel do tatuażu – jak o niego dbać, by wyglądał jak nowy? Podpowiadamy

Fotel do tatuażu

Obraz autorstwa fxquadro na Freepik

Profesjonalne meble to podstawowe elementy wyposażenia każdego dobrego studia tatuażu. Szczególną rolę odgrywa fotel do tatuażu. To od niego w znacznej mierze zależy nie tylko wygoda klienta, ale również komfort pracy artysty. Sprawdź, jak o niego zadbać.

Z czego jest wykonany fotel do tatuażu?

Zapewnienie higienicznych warunków to obowiązek każdego tatuatora. Dotyczy to przede wszystkim sprzętu, z którym kontakt ma klient. Warto wobec tego stawiać na meble wykonane z materiałów, które są łatwe do utrzymania w czystości. Obecnie fotele do tatuowania są najczęściej wykańczane skórą ekologiczną.

Dzięki temu materiał jest przyjazny środowisku, wytrzymały, estetyczny oraz – co szczególnie ważne – niezwykle praktyczny. Ekoskóra znajduje szerokie zastosowanie również w przypadku innych mebli wykorzystywanych w profesjonalnych studiach tatuażu, gabinetach masażu czy salonach kosmetycznych.

Jak zadbać o fotel i inne meble z ekoskóry

Profesjonalny fotel do tatuażu to inwestycja na długie lata. Utrzymanie go w czystości i podstawowe czynności konserwacyjne sprawią, że przez cały ten czas będzie zachowywał nie tylko swoją funkcjonalność, ale również wysoką estetykę. Czym czyścić meble z ekoskóry, takie jak krzesło dla tatuażysty, leżanka lub fotel do tatuowania? Przede wszystkim zrezygnuj z silnych detergentów oraz twardych szczotek.

Zabrudzenia możesz czyścić specjalnymi preparatami lub roztworem wody z szarym mydłem, posługując się np. gąbką. Następnie osusz powierzchnię przy pomocy ręcznika papierowego. Możesz również skorzystać ze specjalnych środków konserwujących i impregnujących, które zabezpieczą ekoskórę przed wysuszaniem i pękaniem. Unikaj także natłuszczania powierzchni lub stosowania preparatów wykorzystywanych do pielęgnacji skóry naturalnej.

Wybierz odpowiedni fotel do tatuażu

Oczywiście sam materiał wykończenia to nie wszystko. Jeżeli chcesz wyposażyć swój salon lub domowe studio, musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na kwestie techniczne. Regulację hydrauliczną, która pozwoli Ci wygodnie dostosować ustawienie fotela do indywidualnych potrzeb, zapewnia fotel do tatuażu ze sklepu Orakon.

Odpowiedni fotel pozwoli na pracę w wielu różnych płaszczyznach. W tym celu powinien umożliwiać między innymi regulowanie kąta nachylenia podłokietników, demontowanie poszczególnych elementów, a także swobodne obracanie meblem wokół własnej osi. Im więcej możliwości konfiguracji, tym wygodniejsza praca nawet podczas tatuowania w trudno dostępnych miejscach.

Jak skompletować stanowisko do tatuażu?

Dobry fotel stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia stanowiska do tatuażu. Aby było komfortowe i zapewniało optymalne warunki zarówno tatuatorowi, jak i klientom, powinno składać się również między innymi z:

  • krzesła dla tatuażysty,
  • leżanki,
  • przyborników,
  • blatu na narzędzia.

Poza tym mogą przydać się również klęczniki i różnego typu podpórki, które sprawdzą się w niektórych mniej standardowych konfiguracjach. Jednocześnie musisz również zwrócić uwagę na inny sprzęt, dzięki któremu stanowisko będzie ergonomiczne i bezpieczne, w tym okablowanie, zasilacze i oświetlenie.

Zwróć uwagę, aby wyposażenie charakteryzowało się wysoką jakością i było łatwe do utrzymania w czystości. Dzięki temu zapewnisz sobie optymalne warunki pracy, a swoim klientom wygodę nawet w trakcie trwania długich i skomplikowanych sesji. Dobre meble będą trwałe i praktyczne. To natomiast przełoży się na zdecydowanie krótszy czas niezbędny na przygotowanie stanowiska do rozpoczęcia sesji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *