Brzmi bardzo obiecująco, a jakich – wspomnianych przez Panią, korzyści psychicznych możemy się spodziewać?

Zajęcia te mają bardzo pozytywny wpływ na budowanie obrazu własnej osoby, poprawiają samopoczucie, uwalniają stres i rozbudzają w nas pozytywne emocje. Kobiety uczą się akceptacji swojego ciała, podkreślają i wyzwalają swoją kobiecość. Dzięki temu ćwiczący zumbę często mówią „nie mogę się doczekać następnych zajęć”, co jest bardzo dużym wyróżnieniem dla instruktora.

Czy każdy może uczestniczyć w takich zajęciach? Jest kilka rodzajów zumby. Jak wybrać ten najlepszy dla siebie?

Zumba jest dla każdego – nie ma ograniczeń wiekowych. Na zajęcia może przyjść zarówno osoba początkująca, jak i zaawansowana, bez względu na kondycję i doświadczenie. Oprócz podstawowych zajęć zumby (basic), mamy także do wyboru zajęcia: zumba toning, zumba gold, aqua zumba, zumbatomic, zumba sentao. Wybór zajęć zależy przede wszystkim od celu, jaki chcemy osiągnąć oraz od naszej sprawności, stanu zdrowia oraz upodobań. Ważne, aby wybrać zajęcia, które sprawią nam jak najwięcej radości!

Powiedziała Pani, że „zumba nie ma ograniczeń wiekowych”, czy w takim razie zumba to dobry sposób na aktywność fizyczną dla kobiet dojrzałych?

Jak najbardziej zumba jest świetna również dla kobiet dojrzałych, które poprzez taniec wyrażają siebie i odkrywają na nowo swoją kobiecość. Godna polecenia dla tej grupy wiekowej jest przede wszystkim zumba gold, która uwzględnia ewentualną profilaktykę chorób wieku dojrzałego.