Masz ten problem i myślisz, że jest z Tobą coś nie tak? Że to wszystko Twoja wina, bo nie sprawdzasz w łóżku, a teraz jeszcze się wstydzisz i masz kompleksy? Nic podobnego! Ból w trakcie seksu przytrafia się prawie każdej kobiecie na pewnym etapie życia.

Problem, choć kłopotliwy i krępujący jest powszechny. Sprawdź jak zażegnać chwilowy kryzys i na nowo cieszyć się satysfakcjonującym seksem ze swoim partnerem.

Bolesne stosunki

Dyspareunią zwykło się określać pewien rodzaj dysfunkcji seksualnej. Objawia się ona bólem, ogólnym dyskomfortem i nieprzyjemnymi uczuciami podczas uprawiania seksu. Do innych należą także suchość pochwy i tzw. obkurczenie pochwy, kłucie i pieczenie.

Objawem podświadomym może być jeszcze unikanie kontaktów seksualnych oraz uczucia strachu, niepewności i lęku, kiedy znajdujemy się w sytuacjach intymnych z naszym partnerem.

Dyspareunia, czyli problem większości kobiet

Uczucia związane z bolesnymi stosunkami seksualnymi są bliskie praktycznie wszystkim paniom. Pojawiają się przecież już podczas pierwszych igraszek łóżkowych – przy pękaniu błony dziewiczej.