Dzień Kobiet stanowi doskonałą okazję do sprawienia sobie drobnych przyjemności. Warto na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach, przygotowując domowe spa.

Papki przygotowane w oparciu o zmielone produkty spożywcze działają podobnie jak drogeryjne peelingi. Za ich sprawą skóra staje się jędrna i odzyskuje zdrowy koloryt.

Peeling a poprawa cyrkulacji krwi

Poszarzała cera nie wygląda zbyt korzystnie. Na szczęście w prosty sposób możemy przywrócić skórze zdrowy koloryt. Z pomocą przychodzą nam peelingi, które usuwają martwe komórki naskórka. Wykonując masaż drobnoziarnistą papką, poprawiamy cyrkulację krwi. Warto jednak zachować umiar. Nadmierne tarcie może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Podrażniona skóra nie wygląda zbyt korzystnie.

Jak wybrać peeling?

Przeprowadzając peeling, należy rozprowadzać papkę kolistymi, delikatnymi ruchami. Właścicielki wrażliwej, płytko unaczynionej skóry powinny unikać mechanicznych zdzieraków. W ich przypadku poleca się peeling enzymatyczny.

Peeling z płatków owsianych i miodu

W celu przygotowania papki należy wymieszać 3 łyżki płatków owsianych z 2 łyżkami miodu i sokiem z połowy cytryny. Następnie należy odstawić mieszankę do lodówki na 20 minut i dodać do niej odrobinę mleka.

Z grysiku kukurydzianego

Przygotowanie peelingu rozpoczynamy od zmieszania kremu do twarzy z 2 łyżkami grysiku kukurydzianego. Mieszanką masujemy twarz, omijając delikatne okolice oczu. Krem można zastąpić żelem do mycia twarzy. Po zakończeniu peelingu zmywamy papkę letnią wodą.