Kiedy żyjemy w ciągłym pośpiechu, każdą z nas prędzej czy później dopada chwila, gdy mamy wszystkiego dość. Przemęczenie, rozdrażnienie i drobne bóle mogą być sygnałem, że absolutnie niezbędna jest nam chwila relaksu.

Pragnienie odprężenia

Czym jest SPA, wiemy doskonale i niejedna z nas marzy o skorzystaniu choćby z odrobiny tego luksusu. Niestety rezygnujemy z tego z różnych przyczyn, a najczęstszymi są brak funduszy i czasu. Jednak nie oznacza to, że musimy pozbawić się całkowicie tej formy relaksu. Możemy urządzić sobie wspaniałe mini SPA w domu, choć to oczywiście nie to samo, co w renomowanym ośrodku.

Po pierwsze – odpowiedni nastrój

Bez tego ani rusz. Co z tego, że spróbujemy zabunkrować się w łazience, skoro mąż coś chce, dzieci się dobijają, a w mieszkaniu panuje irytujący rwetes. Najlepiej „wyeksmitować” rodzinę z domu, np. kupując bilety do kina na dwa bardzo długie filmy. Nie zapomnijmy o wyłączeniu telefonu.

Po zapewnieniu sobie spokoju skupmy się na odpowiednim nastroju. Świece zapachowe, relaksacyjna muzyka, coś pysznego do picia – cokolwiek przyjdzie nam do głowy. Ważne, aby otoczenie dobrze na nas wpływało.

Po drugie – pielęgnacja

Przechodzimy do sedna. Przygotujmy sobie ciepłą (ale nie gorącą!) kąpiel z dodatkiem soli lub olejków pielęgnacyjnych. Dzięki temu nie tylko zrelaksujemy nasze mięśnie, ale nawilżymy i zmiękczymy skórę. Świetnie sprawdzi się oliwa z oliwek lub mleko oraz kilka kropli olejku eterycznego o ulubionym zapachu. Kiedy skóra jest lekko rozpulchniona, warto na twarz nałożyć maskę regenerująco-nawilżającą.

We własnej łazience nikt nie zrobi nam masażu, jeśli zalecimy członkom rodziny opuszczenie domu, ale nie znaczy to, że mamy z niego zrezygnować. Świetnie sprawdzi się domowy peeling z kawy, który wygładzi i ujędrni nasze ciało, pobudzi krążenie, wspomagając walkę z cellulitem oraz (co tu dużo mówić) zniewoli nas swoim zapachem. Dodatkowo okrężne ruchy wykonywane w trakcie stosowania peelingu skutecznie zastąpią nam masaż.

Kiedy już zdecydujemy się opuścić przytulną wannę, bezwzględnie pamiętajmy o zastosowaniu nawilżającego balsamu do ciała. Warto sięgnąć po kosmetyki Mixa od L’Oreal, np. bogate mleczko do ciała, które zapewni uczucie komfortu i miękkość skóry na długi czas. Nie zapominajmy o żadnym fragmencie naszego ciała, dopieśćmy się i w pełni zrelaksujmy, zanim rodzina powróci z wygnania.