Dlaczego warto poszukać idealnej paletki cieni do powiek

Zapewne znasz to uczucie. Idziesz do drogerii czy perfumerii, oglądasz paletki cieni do powiek i stwierdzasz, że żadna nie odpowiada ci w 100%. Jedna jest za ciemna, druga za ciepła, a w trzeciej dominują perły, chociaż ty preferujesz maty. Dlaczego warto poszukać idealnej paletki cieni do powiek?

Paletka powinna zawierać kolory, które na pewno zużyjemy

Warto kupić jedną dobrze dobraną do naszych potrzeb paletkę cieni do powiek niż 4 różne, bo wtedy na pewno zużyjemy większość cieni. Niestety, te mają określony czas przydatności do użycia, który liczy się od momentu otwarcia zestawu. Zatem kupując kilka palet i używając po 3 cienie z każdej, musimy się liczyć z tym, że wyrzucimy do kosza prawie pełne palety. Większości cieni nawet nie dotkniemy pędzlem, a te, które nam się podobają, szybko zużyjemy do końca. Nie rezygnuj z poszukiwania swojego ideału. Teraz takowego nie ma, więc skomponuj własną paletkę cieni. To banalnie proste. Kup paletę magnetyczną, a następnie udaj się po wkłady do jakiejś drogerii, wybieraj te, które naprawdę ci się podobają i pasują do twojego typu urody.

Oszczędność pieniędzy

Gdy kupujesz paletkę, z której używasz 3 cieni, to zazwyczaj po chwili kupujesz drugą, z której także wykorzystujesz pojedyncze cienie. Palety do tanich nie należą, więc wyrzucasz w błoto mnóstwo pieniędzy. O wiele korzystniej wyjdziesz na zakupie tych samych odcieni w formie wkładów do palety magnetycznej. Będziesz miała tylko to, czego potrzebujesz i zapłacisz mniej.

Jedna paletka cieni do powiek jest bardziej praktyczna od kilku

Wiele z nas łączy ze sobą cienie z różnych palet, aby uzyskać idealny makijaż oka. O ile sprawdza się to w domowych warunkach, możemy trzymać sety w specjalnej komodzie i codziennie je wyjmować, o tyle jest to zupełnie nietrafione rozwiązanie podczas  podróży. Żadna z nas nie zabierze ze sobą 4 różnych palet, gdyż zajmują one sporo miejsca w bagażu, a poza tym podczas transportu mogą ulec uszkodzeniu mechanicznemu.

Unikanie marnotrawienia zasobów

Ostatnio coraz częściej mówi się o konieczności ochrony środowiska. Jeśli nie zmienimy swojego postępowania, grozi nam katastrofa ekologiczna. Warto o tym pamiętać i unikać marnotrawienia zasobów. Lepiej kupować pojedyncze wkłady do paletki magnetycznej i zużywać je do końca, niż całe palety, z których wykorzystujemy pojedyncze cienie. Produkcja kosmetyków nie jest bowiem obojętna dla środowiska, wykorzystuje się do tego wodę, a następnie wypuszcza do środowiska szkodliwe odpady. Warto to mieć na uwadze i unikać nadmiernej produkcji chemikaliów napędzanej przez nas konsumpcjonizm.