Uroda

Nawilżający krem do twarzy zawsze pod ręką

nawilżający krem do twarzy

Każdego dnia, o każdej godzinie i minucie skóra traci wodę. Staje się coraz bardziej sucha, traci swoją elastyczność, a na jej powierzchni pojawia się coraz więcej zmarszczek. Aby opóźnić naturalny proces starzenia się skóry, trzeba zrobić wszystko, aby zatrzymać w jej warstwach jak najwięcej wilgoci. Dobry nawilżający krem do twarzy to niezbędny kosmetyk, który pomaga zachować skórę w dobrej kondycji, a więc powinien zawsze znajdować się w zasięgu ręki.

Co to znaczy „dobry krem nawilżający”?

To pytanie zadajemy sobie, wybierając każdy kolejny słoiczek kosmetyku. Odpowiedź jednak jest zawsze niezmienna. Dobry nawilżający krem do twarzy musi chronić skórę przed utratą wody. Najskuteczniej działają te preparaty, które potrafią się aktywnie włączać w odbudowę naturalnej warstwy hydrolipidowej naskórka, bowiem to właśnie ona niszczona jest każdego dnia.

Uszkodzenia tego naturalnego płaszcza ochronnego powodowane są przede wszystkim przez inne kosmetyki myjące. Każde mycie twarzy wodą i mydłem usuwa z powierzchni skóry tę ochronną warstwę lipidową, która w normalnych warunkach stale zapobiega utracie wody. Aby zatem skóra zachowała dobry poziom nawilżenia, trzeba wspomagać odbudowę naturalnej warstwy ochronnej na skórze, a dobry krem do twarzy nawilżający musi umieć to robić.

Krem do twarzy nawilżający i składniki aktywne

Do dziś niektórzy sądzą, że krem do twarzy nawilżający wprowadza wodę do naskórka, ale to oczywiście nie jest prawdą. Kremy mają za zadanie ograniczać lub wręcz zapobiegać utracie wody. Ten efekt osiągany jest poprzez zastosowanie odpowiednich składników aktywnych. Do najpopularniejszych z nich należy kwas hialuronowy. To substancja, która naturalnie znajduje się w organizmie człowieka, ale wraz z upływem czasu jest jej coraz mniej w organizmie. Krem z kwasem hialuronowym sprawi, że na powierzchni skóry utworzy się wodny film ochronny, a małe cząsteczki tego aktywnego składnika przedostaną się przez zewnętrzne warstwy naskórka i skutecznie zatrzymają w nim wodę. Jedna mikrocząsteczka kwasu hialuronowego potrafi zatrzymać nawet 250 cząsteczek wody.

Dobrymi składnikami aktywnymi w kremach nawilżających są także: kolagen, który tworzy na powierzchni skóry tak zwaną hydrofilową warstwę zapobiegającą utracie wody, oraz mocznik, który potrafi skupić wodę w poszczególnych komórkach skóry, zwiększając jej ilość w warstwie rogowej naskórka.

Inne składniki, które nawilżają

Nawilżający krem do twarzy będzie działać efektywnie, jeśli znajdziemy w nim wazelinę, która skutecznie chroni skórę przed utratą wody. Jako składniki kremu nawilżającego świetnie sprawdzają się także tłuszcze roślinne. Szukajmy w kremach masła shea, olejku jojoba lub olejku migdałowego. Cennymi składnikami są także wosk pszczeli i lanolina.

Komentarze (13)

ninka

4 miesiące temu

U mnie zawsze znajdzie się jakiś krem nawilżający, o skórę twarzy trzeba dbać:)

lola

4 miesiące temu

Moja cera, zwłaszcza latem, lubi lekkie kremy nawilżające.

diuna

4 miesiące temu

Dobry krem do twarzy zapewnia solidne nawilżenie:) Ja mam już swój ideał w tej kategorii:)

efemeryda

4 miesiące temu

Dobry krem nawilżający powinien zawierać humektanty:)

alina

4 miesiące temu

Dobry krem nawilżający jest dziś na wagę złota:) Większość tylko oblepia skórę, a ja bardzo tego nie lubię.

flower_girl

4 miesiące temu

Moja skóra nie jest specjalnie wymagająca. Wystarczy jej lekki krem nawilżający.

dosia

4 miesiące temu

Dobry krem nawilżający to dziś podstawa. Jednak często trafiam na produkty natłuszczające, a nie nawilżające.

dina

4 miesiące temu

Ja używam tylko kremu nawilżającego, nie czuję potrzeby stosowania bardziej rozbudowanej pielęgnacji:)

daila

4 miesiące temu

Ja bardzo lubię żelowe kremy nawilżające, bo mam cerę mieszaną i nie lubię się kleić.

venus

4 miesiące temu

Ja lubię lekkie kremy nawilżające, które nie obciążają skóry.

stefanie

4 miesiące temu

Ja lubię lekkie kremy nawilżające. Moja skóra nie potrzebuje nic więcej:)

rita

4 miesiące temu

Dobry krem nawilżający to podstawa mojej codziennej pielęgnacji.

asieńka

4 miesiące temu

Ja właśnie potrzebuję dobrego, nawilżającego kremu do twarzy.

Zostaw komentarz