Dlaczego warto dodać cukier do szamponu do włosów

Cukier kojarzy nam się z białą śmiercią i sprawcą nadprogramowych kilogramów. Staramy się go wystrzegać w swoim menu, ponieważ bardzo szybko uzależnia, a efekty tego są niekorzystne dla zdrowia i naszej urody. Tymczasem cukier może zdziałać cuda na naszej głowie. Dlaczego warto dodać cukier do szamponu do włosów?

Naturalny peeling skóry głowy

Nie ma znaczenia, czy dysponujesz cukrem białym czy brązowym. Wielkość drobinek także nie odgrywa większej roli. Tak naprawdę chodzi o to, aby sacharoza pełniła rolę ścierniwa. Do porcji szamponu, którą wyciskasz na dłoń, dodaj łyżeczkę cukru. Tak przygotowaną miksturą wykonaj masaż skóry głowy. W ten sposób poprawisz krążenie, przyczynisz się do lepszego odżywienia włosów i tym samym zapewnisz sobie wysyp młodych włosków.

Prosty sposób na pozbycie się łupieżu

Na dodatek usuwasz ze skóry głowy resztki kosmetyków, martwy naskórek itp. Dzięki temu możesz także wyregulować pracę gruczołów łojowych, które wytwarzają łój i odpowiadają za przedwczesne przetłuszczanie się włosów.  Jakby tego było mało dodatek cukru do szamponu pomaga walczyć z łupieżem, ponieważ suchy wiąże się z nagromadzeniem martwego naskórka, a tłusty z nadprodukcją łoju.

Recepta na zdrowe, lśniące włosy

Odżywione włosy, do których bez trudu dopływa krew, rzadziej wypadają i są dużo zdrowsze. Na dodatek charakteryzują się pięknym blaskiem. Jak widać, cukier potrafi zdziałać prawdziwe cuda, jeśli jest rozsądnie stosowany.

Cukier jest bezpieczny dla  środowiska, nie wprowadzasz kolejnych chemikaliów do ścieków. Jeśli nawet go dobrze nie wypłuczesz, to ten roztopi się pod wpływem gorącej wody i nie będzie szpecił twojej fryzury.

Cukru nie dodawaj do szamponu, gdy borykasz się z drożdżycą skóry głowy, gdyż Malassezzia furfur kocha sacharozę, żywi się nią i wykonując taki peeling, promujesz jej wzrost. A przecież chcesz się jej pozbyć.