Jakie błędy popełniasz podczas suszenia włosów

Każda z nas marzy o gęstych, długich i lśniących włosach rodem z okładek kolorowych magazynów adresowanych do kobiet. Niestety, czasem same nieświadomie sabotujemy własne starania. Jakie błędy popełniasz podczas suszenia włosów

Niewłaściwa aplikacja szamponu i odżywki

Wiele kobiet wciera we włosy stanowczo za dużo szamponu. Tymczasem jego odrobinę wmasowujemy w skórę głowy, powstałą pianę rozprowadzamy na długość kosmyków. Nigdy nie dokładamy kolejnych porcji szamponu na długość, energicznie pocierając, ponieważ w ten sposób możemy tylko uszkodzić swoje pukle. Z kolei odżywki nie nakładamy na skórę głowy, bo włosy będą przetłuszczone, a jeśli źle ją spłuczemy, to będziemy mieć także problem z ich dosuszeniem za pomocą suszarki.

Energiczne wycieranie mokrych włosów o ręcznik

Nigdy tego nie rób, wydaje ci się, że w ten sposób szybciej wyschną, na dodatek poprawisz ukrwienie skóry głowy, a zatem w konsekwencji włosy będą lepiej odżywione. Nic bardziej mylnego, tak pocierając, tylko uszkadzasz włosy mechanicznie. Lepiej jest uformować turban na głowie i poczekać, aż wilgoć sama się wchłonie w tkaninę.

Suszenie w zbyt wysokiej temperaturze

Większość nowoczesnych suszarek ma kilka trybów nawiewu, w tym także chłodny, który jest najzdrowszy dla naszych pukli, gdyż ich nie wysusza. Niestety, wiele kobiet chce przyspieszyć suszenie włosów, ustawiając urządzenie na najmocniejsze obroty. Nie dość, że wysuszysz sobie kosmyki, to jeszcze możesz poparzyć skórę głowy, trzymając suszarkę zbyt blisko skalpu.

Prostowanie mokrych włosów

Myślisz, że w ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu, ponieważ połączysz dwie czynności, które i tak byś wykonała – suszenie i modelowanie. Tymczasem  prostując mokre włosy, bardzo mocno je uszkadzasz. Te za tortury odpłacają ci się nadmierną łamliwością.