Letnie desery z owocami bez pieczenia

Uwielbiane przez wszystkich owoce to świetny składnik zdrowej diety. Prócz tego, że są przepyszne, zawierają także wiele wartości odżywczych oraz witamin wspierających prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Owoce – dlaczego warto je jeść?

Prócz walorów smakowych, owoce dostarczają niezbędnych enzymów, soli mineralnych, flawonoidów oraz antyoksydantów. Ponadto są bogate w błonnik oraz witaminy A, E i C. Obecność kwasów w owocach pozytywnie wpływa natomiast na naszą odporność.

Owoce są idealnym rozwiązaniem na zdrowe śniadanie. Dzięki nim poziom glukozy we krwi uwalnia się stopniowa, więc energia dostarczana jest stopniowo przez dłuższy czas. Poranna aktywność enzymów trawiennych pozwala efektywnie strawić zawarte w owocach cukry proste, aby nie odkładały się w tkance tłuszczowej.

Szukając owoców do dietetycznej diety, warto szukać pośród tych z niskim indeksem glikemicznym. Należą do nich m.in.: pomarańcze, grejpfruty, truskawki, brzoskwinie, czereśnie czy jabłka.

Desery z owocami, które zrobisz bez pieczenia

Czasami jednak warto sobie nieco odpuścić i pozwolić na trochę większa dawkę kalorii. Świetnym pomysłem na przemycenie owoców w słodkich przekąskach są desery, które można przygotować bez konieczności pieczenia!

Naszą pierwszą propozycją jest letni sernik – https://uwielbiam.pl/przepis/letni-sernik-bez-pieczenia. Można go przygotować w niecałe 2 godziny bez wielkich umiejętności kulinarnych, a efekt jest piorunujący. Najważniejszymi składniki deseru są: ciastka Lu Digestive, serek mascarpone, śmietanka 36% oraz soczyste czereśnie.

Drugi przepis niewymagający pieczenia to niezwykle smakowite ciasto kakaowo-malinowe – https://uwielbiam.pl/przepis/kakaowomalinowe-ciasto-bez-pieczenia. Aby jego przygotować, należy zaopatrzyć się w następujące składniki: orzechy włoskie, kakao, daktyle, sól, mleczko kokosowe, żelatyna, maliny oraz miód. Po prostu palce lizać!

Nasz ostatni pomysł na deser bez pieczenia to prawdziwa rozkosz dla kubków smakowych. Do przygotowania limonkowo-cytrynowego sernika trzeba zarezerwować sobie około 3 godzin wolnego czasu, jednakże przepis sam w sobie nie jest skomplikowany – https://uwielbiam.pl/przepis/limonkowo-cytrynowy-sernik-bez-pieczenia. Ręczymy, że deser zniknie z patery w ekspresowym tempie!

Jeśli zgłodniałeś na samą myśl o powyższych ciastach, koniecznie wypróbuj któryś z przepisów. Na pewno się nie zawiedziesz!